Opet sjajni Perišić u Gradskom vrtu

Hrvatska nogometna reprezentacija u Osijeku je u trećem kolu skupine E kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. pobijedila Wales rezultatom 2:1. Pobjedu je Hrvatskoj donio Lawrenceom autogol i Perišić, a Wales je uspio ublažiti poraz pogotkom Brooksa u 78. minuti.

Hrvatska je odnijela važna tri dobila, cilj je ostvaren, ali ne može se reći da su Vatreni odigrali utakmicu za pamćenje. Wales je u većini susreta bio konkretnija i opasnija momčad. Imali su Velšani nekoliko zicera i puno više udaraca od Hrvatske koja je zabila dva pogotka iz tri udarca u okvir.

Opet je najnepouzdanija bila obrana, a nekako se najviše istaknuo Lovren koji je bio dosta spor i nesiguran. Imao je niz krivih procjena koje su Velšane dovodile u dobre prilike. Srećom pa Wales nije bio toliko raspoložen.

Hrvatska je povela autogolom Lawrenca u 17. minuti. Perišić je ubacio loptu za Kramarića ispred kojeg nalijeće Lawrence i u želji da izbije loptu ispred hrvatskog napadača, zabija ju u vlastitu mrežu. Perišić je zabio za 2:0 u 48. minuti. Još jedna odlična Perišićeva partija u Gradskom vrtu. Zabio je dva pogotka Maliju i Azerbajdžanu te po jedan Senegalu, Izreaelu i sad Walesu. U 77. minuti David Brooks spretno i lijepo, uz Vidinu pomoć, zabija za 2:1 i postavlja konačni rezultat.

Ivan Perišić / DarioZg / Shutterstock

U posljednjih dvadeset minuta Dalićeva  se momčad panično branila. Wales je sve dao u napad, navalio je svim sredstvima jer su vidjeli da viceprvak svijeta više nije toliko siguran. Možda da je i Bale bio u formi u kakvoj je bio prošlih sezona, sada ne bismo slavili pobjedu. Također, Livaković je spašavao mrežu, a Dalić vidjevši da mu se momčad pomalo raspada i da se teže brani, u zadnjim trenucima htio je ojačati obranu i uvesti Milu Škorića umjesto Luke Modrića, ali je Perišić zatražio zamjenu radi lakše ozljede.

Ponovno se potvrdilo da je Osijek sretan za hrvatsku reprezentaciju. Bila je to dvanaesta utakmica u Osijeku, a hrvatska nacionalna vrsta ostvarila je desetu pobjedu uz dva remija. Također, treći put je u Osijeku svladan Wales.

Ovom pobjedom Hrvatska ima šest osvojenih bodova u tri utakmice. Koban bi mogao biti poraz u Budimpešti od Mađara jer na Euro idu dvije najbolje momčadi iz skupine. Od njih pet realno je jedino Azerbajdžan s dva poraza bez šansi za prolaz.

Mađarska je trenutno prva sa šest bodova i boljim međusobnim ogledom s Hrvatskom, što je bitno u slučaju jednakog broja bodova. No, i Mađari i Hrvati imaju tri odigrane utakmice, a Slovačka i Wales po dvije i tri osvojena boda do sada. Nitko još nije napravio značajniji bodovni iskorak, no Mađari su, i s utakmicom manje, u maloj prednosti pred Slovačkom i Walesom budući da su uspjeli dobiti Hrvatsku i Azerbajdžan u gostima. Ipak, ništa još nije gotovo. Odrađeno je tek šest utakmica od njih četrnaest.

Ako i ne bude među prve dvije momčadi koje idu na Euro, Hrvatska bi osvajanjem trećeg mjesta vjerojatno imala priliku otići na prvenstvo preko play-offa.

Favorite u današnjoj utakmici Lige nacija provjerite na Betsson kladionici.