Kraj sezone za Subašića

Monaco je u velikim problema pred kraj sezone. Borbu za opstanak otežat će im nova ozljeda Danijela Subašića. Bivši hrvatski reprezentativac na poluvremenu utakmice sa St. Etienneom morao je napustiti teren. Koliko mu je bilo teško i bolno, govore i njegove suze.

Danijel Subašić sezonu završava tri kola prije kraja francuskog prvenstva i to zbog ozljede. Tri minute prije kraja poluvremena Subašić je uhvatio loptu te se prilikom prizemljenja uhvatio za lijevo bedro s bolnom grimasom. Jedva je izdržao kraj poluvremena nakon kojega je teren napustio šepajući uz pomoć Monacovih liječnika. Suze su dokaz da je trpio preveliku bol.

Subašića je zamijenio treći vratar Seydou Sy koji je primio tri pogotka nakon ulaska. Monaco je izgubio 2:3 te je ostao samo na tri boda od zone ispadanja. U preostala tri kola Monaco čeka grčevita borba za opstanak u prvoj ligi.

Francuski novinari pisali su kako trener Leonardo Jardim nije bio zabrinut samo zbog poraza njegove momčadi, već i zbog Subašićeve ozljede. I to jer mu je ozlijeđen i drugi vratar Diego Benaglio. Do kraja prvenstva mrežu Monaca čuvat će 23-godišnji Sy koji je u 20 minuta protiv St. Etiennea primio čak tri pogotka.

Danijel Subašić / Alizada Studios / Shutterstock

Na Svjetskom prvenstvu Subašić je ozlijedio tetivu bedra desne noge i liječenje mu je trajalo do sredine rujna prošle godine. Ni nakon tretmana nije mu prestajala bol. Otkrivena mu je kronična tendinopatija hrskavice, pa su pred njim novi specifični tretmani i rehabilitacije.

Nakon ozljede u Rusiji prvi put se od prve minute na vratima Monaca ove sezone pojavio 7. listopada. Nekoliko dana ranije ušao je u igru umjesto ozlijeđenog Benaglija u Ligi prvaka protiv Borussije Dortmund i primio tri pogotka. Loš povratnički nastup nakon duge stanke.

Nakon nastupa u listopadu na gol se nije vratio sve do 22. siječnja ove godine. Tada je konačno branio tri mjeseca u kontinuitetu na Monacovim vratima. Međutim, opet ga je pogodila nesreća. U utakmici protiv PSG-a 21. travnja morao je izaći iz igre već u 13. minuti zbog ozljede aduktora. Propustio je idući susret protiv Rennesa, ali vratio se protiv St. Etiennea te ozlijedio bedro. Što je najgore, ne radi se o bedru s kojim je imao problema pola godine, nego je u pitanju drugo, lijevo bedro. Dvije ozljede u dva tjedna.

Novinari nisu propustili pitati trenera Jardima nakon zadnje Subašićeve ozljede nije li se prerano vratio nakon ozljede koju je zadobio protiv PSG-a. Jardim ne smatra tako budući da se radi o novoj ozljedi koja nema veze s onom od prije dva tjedna.

Monacov vratar broj jedan zbog svih ozljeda odigrao je ove sezone samo 17 od mogućih 47 utakmica.

Kolike su šanse za Monacov opstanak u prvoj ligi, pogledajte na William Hill kladionici.