Kovaču tek slijede pravi izazovi

Veliku pobjedu, vrijednu osvajanja 29. naslova prvaka Njemačke, ostvario je Niko Kovač sa svojim Bayernom. Na Allianz Areni dočekali su Rebićev Eintracht i ispratili ih pobjedom 5:1.

Eintracht nije mogao parirati razigranim Bavarcima. Već u četvrtoj minuti Coman je doveo Bayern u vodstvo. U 26. minuti mogao je Gnabry povećati vodstvo da VAR nije opravdano poništio pogodak zbog zaleđa.

Međutim, na kratko se nešto pitalo i igrače Eintrachta koji su bolje ušli u nastavak utakmice. U 50. minuti šok za Bavarce. Haller zabija za 1:1 nakon loše reakcije Baernove obrane poslije kornera. Trgli su se nogometaši Bayerna i pokazali zašto su prvaci Bundeslige. Tri minute poslije na odbijenu loptu natrčava David Alaba i Bayernova golijada može početi.

Talentirani mladi Portugalac Renato Sanchez u 58. minuti izvodi majstoriju za potvrdu pobjede. Probio se s lijeve strane, lažnjakom izbacio stopera i doveo svoju momčad u vodstvo od 3:1.

Bayern Munchen / charnsitr / Shutterstock

Bila je to ujedno i oproštajna utakmica Arjena Robbena i Francka Riberyja kojima je Kovač dao priliku da zadnji put zaigraju pred svojim navijačima. Ribery se oprostio vrhunskim pogotkom u 74. minuti. Driblinzima se oslobodio dvojice igrača te poentirao za 4:1. Ali, kakvo bi to slavlje bilo da nije zabio i Robben? U 78. minuti posprema loptu u praznu mrežu za veliko slavlje na Allianz Areni.

Nakon utakmice bio je užitak čuti skandiranje Kovačevog imena što je prokomentirao i sam trener te otkrio zanimljivu informaciju: „Navijači su pjevali moje ime? Naravno da me veseli, ja sam čovjek od krvi i mesa. Imam informacije iz prve ruke. Mislim da ostajem trener Bayerna i sljedeće sezone.” Kada su ga priupitali tko mu je dao tu informaciju, hrvatski trener se samo nasmijao i nastavio sa slavljem.

Ako Kovač ostane na klupi Bayerna, pravi izazovi mu tek slijede. Pred njim je ogroman posao. Za početak treba procijeniti koji igrači igraju na staroj slavi, a koga treba ciljano dovesti kao pojačanje da dogodine budu još dominantniji i bolji. Robben i Ribery su Niki možda olakšali time što su sami odlučili otići. Postavlja se pitanje što s Hummelsom, Mullerom ili Neuerom koji više ne pridodaju neku vrijednost ekipi. Treba znati i maksimalno iskoristiti u oba pravca možda i najbolji bekovski par na svijetu, Kimmicha i Alabu. U to sve treba još bolje uklopiti Gnabryja i Comana kako bi u potpunosti iskoristili svoj talent i u napadu omogućili stvaranje viška. Za to će vrlo vjerojatno biti potrebno i neko pojačanje. Thiago je vrlo vjerojatno još malo na vrhuncu svoje karijere s obzirom na povijest ozljeda.

Kovač od uprave, u najmanju ruku, može tražiti da sam bira ekipu s kojom će pokušati osvojiti toliko željenu Ligu prvaka. Ovaj je naslov velika stvar, ali njegov rad će se tek moći ocijeniti objektivno ako ga ostave na klupi i sljedeću sezonu. Ono pravo za njega tek počinje. I njegovog brata Roberta također.

Koliko su Kovačeve šanse da ostane na kormilu Bayerna, pratite na Betway kladionici.