Završeno 21. kolo HNL-a

Nakon odigrane i zadnje utakmice 21. kola Prve HNL Dinamo je učvrstio prvo mjesto dok se Osijek malo odmaknuo trećeplasiranoj Rijeci i četvrtoplasiranoj Lokomotivi. Derbi kola odigran je na Rujevici bez pogodaka dok je Rudeš nakon dugo vremena osvojio bod. Inter je nakon četiri uzastopna poraza također uspio upisati bod protiv Gorice.

U prvoj utakmici 21. kola Lokomotiva i Rudeš odigrali su na Kranjčevićevoj 0:0. Utakmicu je popratilo samo 200 gledatelja. Rudeš je tako nakon tri uzastopna poraza uspio nekome „uzeti“ bod te je i dalje uvjerljivo posljednji sa samo četiri boda i bez ijedne pobjede. Lokomotiva sada ima 35 bodova i drži četvrto mjesto koje vodi u Europu.

Najiščekivanija utakmica zasigurno je bila ona između Rijeke i Hajduka. Dvoboj je završio bez pobjednika, ali i bez golova, 0:0. Bodom su zasigurno sretniji gosti s obzirom da Rijeka drži treće mjesto, dok Splićani pokušavaju uhvatiti mjesto koje vodi u Europu. Zanimljivo prvo poluvrijeme pružili su akteri jadranskog derbija. Možda i najvažniji trenutak utakmice dogodio se u 14. minuti kada je Hamzi poništen pogodak zbog Jairovog prekršaja u napadu nad Župarićem. Sumnjiva je to situacija o kojoj će se još raspravljati danima. Pitanje je je li intenzitet prekršaja bio takav da se sudi prekršaj u korist stopera domaćina. Hajduk je imao kontrolu u prvom poluvremenu dok je Rijeka bila bez pravog obrambenog garda. Prvo ime utakmice bio je Hajdukov golman Posavec koji je jedan od najzaslužnijih što je jadranski derbi završio bez pogodaka. Splićani su u zadnja tri derbija osvojili ukupno sedam bodova te s 30 bodova drže šesto mjesto. Imaju samo pet bodova manje od mjesta koje vodi u Europu. Rijeka je treća s 38 bodova.

HNL / Goran Jakus / Shutterstock

Najviše pogodaka bilo je na utakmici Gorice i zaprešićkog Intera. U vrlo sadržanoj utakmici Inter je već nakon četiri minute vodio 2:0 pogocima Senderova i Raka. Gorica je izjednačila vrlo rano, već u 11. minuti, preko Lovrića, a već u 20. minuti Inter ostaje s igračem manje. Šimunec dobiva svoj drugi žuti karton. Mogla je Gorica doći do poravnanja rezultata odmah na početku drugog poluvremena, međutim, Zwolinski nije realizirao jedanaesterac. Obranom se istaknuo golman Marković. Ipak, uspjela je Gorica doći do vrijednog boda u 84. minuti pogotkom Suka. Gorica je sada peta s 31 bodom, dok je Inter, pomalo razočaravajući, osmi sa samo 18 bodova.

Osijek je teškom mukom na svom Gradskom vrtu uspio upisati pobjedu nad Istrom 1961. Veliki poticaj imali su Osječani pred tu utakmicu. Glavni konkurent za drugo mjesto Rijeka osvojila je samo bod protiv Hajduka, kao i Gorica protiv Intera. Pobjedu Osijeku donio je Kristal Abazaj u 68. minuti na Marićevu asistenciju. Precizno je naciljao Abazaj malu mrežicu u suprotnom donjem kutu, neobranjivo za Ćondrića. Abazaj je drugo Osijekovo pojačanje u zimskom prijelaznom roku te se lijepo predstavio osječkoj publici u svom debiju. Osijek je učvrstio drugu poziciju na ljestvici sa 40 bodova dok je Istra predzadnja sa 16 bodova, samo dva manje od osmog Intera.

Dinamo i Slaven Belupo zatvorili su 21. kolo. Bjelica je na teren izveo potpuno novi sastav u odnosu na onaj u četvrtak u utakmici s Viktorijom. Mreže su mirovale do 68. minute kada je Izet Hajrović s 25 metara poslao „bombu“ u mrežu nemoćnog Filipovića. U 77. minuti lijepo je pogodio i Oršić s 19 metara, a konačan rezultat postavio je Musa u 88. minuti. Dinamo je uvjerljivo prvi s 54 boda dok Slaven drži sedmo mjesto s 21 bodom.