Spal slavio protiv Juvea, Milan bolji od Lazija

Trideset drugo kolo talijanskog nogometnog prvenstva ovog tjedna nam je donijelo nekoliko uzbudljivih mečeva i rezultatskih iznenađenja širom Italije. Zacijelo najveće iznenađenje vidjeli smo u prvoj utakmici kola u Ferrari, gdje je Spal naneo drugi ligaški poraz Staroj dami ove sezone, a isto tako treba izdvojiti podvige Empolija i Bologne koji su uspijeli ostati neporaženi na svojim neugodnim gostovanjima kod Atalante i Fiorentine.

Serije A Juve bolji od Napolija, derbi Rima Laziu

cristiano barni / Shutterstock.com

Ovog vikenda smo također vidjeli i derbi meč između Milana i Lazia, a Rossoneri su na ovoj utakmici ipak uspijeli upisati sva tri boda. Vučica iz Rima je također potvrdila svoju ulogu favorita u meču sa Udineseom, a Neroazuri su isto tako slavili na svom gostovanju kod Frosinonea, gdje se i naš Ivan Perišić upisao u listu strijelaca za gostujuću momčad.

Juve podbacio u Ferrari, Rossoneri bolji od Lazia

Ovo kolo otvorio je subotnji duel u Ferrari gdje je gostovala prvoplasirana momčad lige i neprikosnoveni vladar Serije A Juventus, a domaća momčad iskoristila je činjenicu što Bianconeri nisu nastupili u svojoj najjačoj postavi na ovom meču, te su tako i savladali Staru damu sa 2:1.

Poveo je Juve golom rezerviste Keana u 30. minuti, ali je Spal u drugom poluvrijemenu stigao do velika 3 boda pogocima Bonifazija i Floccarija. Ovim trijumfom Spal je izbio na trinaesto mjesto ljestvice i sada ima isti broj bodova kao i Parma, a nema sumnje da će im naredni meč sa Empolijem biti možda i najvažniji ove sezone u pogledu ostanka u ligi.

Nešto kasnije istoga dana Roma je na svom Olimpicu potvrdila svoju ulogu favorita minimalnom pobjedom od 1:0 nad Udineseom, a jedini strijelac na ovom susretu bio je Edin Džeko. Rimljani su se zahvaljujući ovoj pobjedi ponovo popijeli na peto mjesto tablice, pa će tako nastaviti svoju borbu za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, dok je crno-bela momčad iz Udina i dalje na šesnaestom mjestu sa 32 osvojena boda.

Posljednji subotnji duel ujedno je bio i najveći derbi kola, kada je Milan dočekao Lazio na svom San Siru, a Rossoneri su slavili na ovoj utakmici minimalnim rezultatom golom Kessieja u 79. minuti meča. Ovim trijumfom Milan je stigao do svoje petnaeste pobjede ove sezone, pa se tako i dalje nalaze na četvrtom mjestu tablice sa 55 osvojenih bodova.

Cagliari odoleo Bikovima, đenovski derbi pripao Sampi

Nedjeljne mečeve otvorio je duel Torina i Cagliarija u matine terminu, a gostujuća momčad uspijela je ostati neporažena protiv favoriziranih torinskih Bikova u meču u kojem smo vidjeli čak tri crvena kartona.

Povijeli su domaći golom Zaze u 52. minuti, a isti igrač bio je isključen u 73. minuti utakmice direktnim crvenim kartonom zbog načinjenog faula. Ovo je bio okidač gostima da probaju da napadnu domaće, pa su tako i stigli do izjednačenja golom Pavolettija u 78. minuti. Ipak, do kraja utakmice teren su prije vrijemena zbog dupliranih žutih kartona napustila čak dva igrača Cagliarija, pa je rezultat 1:1 ostao na snazi sve do kraja susreta. Ovim remijem zacijelo je zadovoljniji Cagliari koji je ostao na svojoj dvanaestoj poziciji, dok je Torino i dalje sedmoplasirana ekipa lige sa 50 osvojenih bodova.

Istog dana vidjeli smo i dvije utakmice koje su zavšene bez golova, a gostujuća momčad sasvim sigurno je zadovoljnija ovim neriješenim ishodima. Parma je svoj meč bez golova odigrala na gostovanju Sassuolou, a plavo-žuti su isto tako mogli i do pobjede da je sa bijele točke bio precizan Ceravolo. Drugi duel bez golova vidjeli smo u Firenzi, gdje je Bologna Siniše Mihajlovića odolela Violi, te je tako nastavila grčevitu borbu za ostanak u ligi.

U subotu je na programu bio i jedan od najvećih gradskih derbija, Derbi della Lanterna, a u ovom đenovskom derbiju Sampdoria je bila bolji rival od Genoe, te je tako na kraju i slavila sa 2:0. Quagliarella je na ovoj utakmici upisao svoj 22 pogodak, pa tako sada ima gol više od Poljaka Piateka na listi najboljih strijelaca lige.

Napoi i Inter rutinski, Empoli odoleo sjajnoj Atalanti

Napoli je ovog vikenda gostovao posljednjeplasiranom Chievu, a drugoplasirana momčad lige rutinski je slavila na ovoj utakmici sa 1:3. Dva gola za momčad Carla Ancelottija postigao je Koulibaly, dok je jedan zabilježio najbolji strijelac ekipe Arkadiusz Milik.

Inter je također opravdao svoju ulogu favorita na gostovanju Frosinoneu, a momčad Luciana Spallettija slavila je na ovom meču sa 1:3 golovima Nainggolana, Perišića i Vecina, koji je svoj gol postigao u sučevoj nadoknadi. Ovim trijumfom Neroazuri učvrstili su svoju treću poziciju, pa tako sada imaju pet bodova viška u odnosu na svoje gradske rivale, dok će Frosinone imati gotovo nemoguć zadatak da do kraja sezone obezbjedi svoj ostanak u ligi.

Posljednji duel u trideset drugom kolu vidjeli smo u Bergamu, gdje je Atalanta dočekala Empoli, a gosti su na ovom susretu na volšeban način uspijeli ostati neporaženi, pa je tako ovaj meč završen bez golova.

Atalanta je na gol Empolija šutirala nevjerojatnih 32 puta, ali je vratar Empolija Dragowski imao fantastičan dan, te je tako uspio obraniti sve što je išlo ka golu gostujuće momčadi. Ovaj remi zacijelo će puno značiti Empoliju u borbi za ostanak u ligi, dok će sjajna Atalanta sa šestog mjesta narednog tjedna na noge Napoliju, u jednom od najvećih derbija trideset trećeg kola.