Sjajni Ajax nadigrao Juve, spektakl City-ja i Tottenhama

Ovog utorka i srijede vidjeli smo uzvratne mečeve u okviru četvrfinala ovogodišnje Lige prvaka, pa su nam tako sada poznati i parovi polufinala ovog najelitnijeg europskog natjecanja, a zacijelo možemo reći da smo gledali četiri nevjerojatne utakmice sa spektakularnim završnicama.

Ajax Amsterdam

Najveće iznenađenje prve večeri, ako bismo tako mogli reći, sasvim sigurno je prirjedio nizozemski Ajax koji je u Torinu nadigrao moćni Juventus, dok je Barca u isto vrijeme potvrdila svoju ulogu favorita na Nou Campu protiv Manhcester Uniteda. Sutradan smo vidjeli zacijelo i najspektakularniji uzvratni meč u četvrfinalu kada je Tottenham ipak prošao Manchester City, i to zahvaljujući VAR odluci kojom je poništen gol Građana u samoj završnici meča. U istom terminu Liverpool je još jednom savladao Porto u Potugalu, i to sa ubjedljivih 1:4, a ovaj prolaz donio im je susret sa Barcelonom u polufinalu Lige prvaka.

Ajax se igrao nogometa protiv Juvea, Messi u svom stilu za rutinski prolaz Barce

Zacijelo najveće iznenađenje u ovoj rundi natjecanja prirjedio je nizozemski Ajax koji je nakon 1:1 na Johan Cruyff areni savladao Juventus u uzvratnom meču ovih ekipa u Torinu sa 1:2.

Ajax je od samog početka stavio do znanja momčadi Massimiliana Allegrija da neće tek tako prepustiti stvari domaćima, a njihovu dominaciju u prvom dijelu igre prekinuo je Cristiano Ronaldo pogotokom u 28. minuti meča, i to nakon pogreške obrambenih igrača posle udarca iz ugla za Bianconere. Ipak, uz dosta sreće Kopljanici su uspijeli poravnati rezultat golom van de Beeka u 34 mituti utakmice, a ovim rezultatom otišlo se i na odmor.

U drugom poluvrijemenu na terenu je postojala samo jedna ekipa, i to gostujuća, a potpunu inicijativu Ajaxa golom poslije kornera krunisao je mladi kapetan ove momčadi Matthijs de Ligt. Rezultat 1:2 ostao je sve do kraja utakmice, a ovom pobjedom Ajax se našao u polufinalu najelitnijeg europskog natjecanja nakon 22 godine čekanja. Ajaxov protivnik u polufinalu bit će Tottenham, koji je također na volšeban način obezbjedio svoje mjesto u pretposljednjoj fazi natjecanja.

Drugi duel večeri obilježio je jedan od najboljih nogometaša u povijesti nogometa, i to u utakmici koju je Barcelona rutinski dobila na Camp Nou protiv Manchester Uniteda sa 3:0. Lionel Messi vodio je Barcu do još jedne pobjede protiv Crvenih đavola sa svoja dva pogotka, od kojih je jedan bio pravo nogometno remek-djelo, dok je drugi pogodak postignut najviše zahvaljujući pogrešci vratara De Gee. Konačnih 3:0 još jednim prelepim pogotkom postavio je Coutinho u 61. minuti utakmice, pa će tako Barca svoj prolaz u finale ovog natjecanja potražiti protiv Liverpoola u polufinalu.

Spektakularan meč City-ja i Tottenhama, Liverpool rutinski do polufinala

Posljednja dva četvrtfinalna duela vidjeli smo u srijedu, kada su svoje mjesto u polufinalu Lige prvaka obezbjedili Tottenham i Liverpool.

Porto je dočekao Redse u uzvratnom meču ovih ekipa, a unatoč inicijativi domaćih koji su napadali gotovo tijekom cijelog meča, Liverpool je na kraju ipak izašao kao ubjedljiv pobjednik rezultatom 1:4. Redsi i Barca zacijelo će nam prirjediti dva fantastična meča u polufinalu ovog natjecanja, stoga sasvim sigurno ne treba propustiti duele ove momčadi.

Posljednji četvrtfinalni duel vidjeli smo u Manchesteru, gdje je Guardiolin City dočekao Tottenham koji je branio 1:0 iz prve utakmice, a ovaj meč zacijelo je bio najspektakularniji duel u posljednjih nekoliko godina ovog natjecanja.

City je poveo golom Sterlinga već u 4. minuti utakmice, ali je nevjerojatni Son sa svoja dva pogotka ubrzo preokrenuo rezultat koji Pijevcima donosi prolaz u narednu rundu. Da ovdje čudu ne bude kraj potrudio se Bernardo Silva koji je poravnao rezultat pogotkom u 11. minuti utakmice, a publika na Etihadu zacijelo je uživala u ovoj goleadi koja se ne viđa tako često. Do kraja prvog dijela igre City je u potpunosti preokrenuo rezultat drugim golom Sterlinga u 21. minuti utakmice, a ovim rezultatom otišlo se i na odmor.

U drugom poluvrijemenu City je pojurio na gol Tottenhama, s obzrom da im je trebao još jedan pogodak za prolaz u polufinale, a Građani su na ovaj gol čekali do 69. minute kada je Kun Aguero sjajno šutirao i savladao Llorisa za 4:2. Ipak, i Pijevci su uspijeli iskoristiti svoju šansu, kada je Llorente srećno postigao pogodak nakon kornera u 73. minuti meča, nakon čega je City krenuo u totalnu ofanzivu na gol Tottenhama.

City je na kraju u samoj završnici meča uspio pogoditi za 5:3, što je rezultat koji bi im donio plasman u polufinale, ali je gol domaćih poništen nakon što je sudac konsultovao VAR sistem i dosudio ofsajd domaće momčadi. Na kraju je na semaforu stajalo 4:3 za City, što je bilo nedovoljno za njegov prolaz, pa je tako Tottenham zakazao svoj polufinalni dvomeč sa Ajaxom.

Liga prvaka polako ulazi u svoju završnicu, a sudeći po nogometu koji smo vidjeli u četvrfinalu, polufinalni mečevi obećavaju doista pravi nogometni spektakl, stoga zacijelo ne treba propustiti ni preostale mečeve najelitnijeg europskog natjecanja.