Serije A: Juve bolji od Napolija, derbi Rima Laziu

Ovog tjedna odigrano je i 26. kolo talijanskog nogometnog prvenstva, a pored spektakularnih mečeva vidjeli smo i nekoliko derbija od kojih su neki zacijelo dali odgovore na mnoga pitanja.

Momčad Napolija i Juvea napokon se susrela u meču koji je odlučivao o tome tko će biti najbliži osvajanju ovogodišnjeg Scudetta, a Bianconeri su ponovo pokazali da i ove sezone sigurno koračaju ka naslovu prvaka. Ovog vikenda smo također gledali Derbi della Capitale, a nebesko-plavi bili su i više nego ubjedljivi u ovom duelu. Inter je ponovo kiksao na svom gostovanju, te su ih sada Rossoneri prestigli na trećoj poziciji, stoga nema sumnje da nas čeka prava borba i narednog tjedna.

Serije A Juve bolji od Napolija, derbi Rima Laziu

cristiano barni / Shutterstock.com

Inter kiksao u Cagliariju, Derbi Rima Laziu

Dvadeset šesto kolo Serije A otvorio je duel Cagliarija i Intera, a domaća momčad napravila je pravo iznenađenje, te je i slavila na ovom meču sa 2:1. Naš Ivan Perišić prvi je postigao pogodak na ovoj utakmici, ali bio je to auto-gol za vođstvo Cagliarija. Nero-azuri ubrzo su uspijeli izjednačiti, ali Cagliari je ponovo došao do prednosti u prvom poluvrijemenu, te je rezultat 2:1 ostao na snazi do kraja meča. Ovim porazom Inter je prepustio svoje treće mjesto gradskom rivalu, dok se Cagliari ovim trijumfom učvrstio na sredini tablice sa 27 osvojenih bodova.

Subotnje mečeve otvorio je duel u Empoliju gdje je gostovala Parma. Ova utakmica obilovala je golovima, a konačan rezultat na semaforu stajao je 3:3. Gosti su uspijeli povjesti u ovom duelu u sva tri navrata, ali je neugodna momčad Empolija svaki put izjednačavala, te je 3:3 bio možda i najravnopravniji rezultat na kraju utakmice. Empoli se ovim bodom malo uzdigao u odnosu na tri posljednje ekipe, dok će Parma svoja dugoočekivana tri boda potražiti sa trinaestog mjesta u narednom kolu.

U subotu smo također vidjeli i čuveni Derbi della Capitale, kada je Lazio bio formalni domaćin u meču sa Vučicom, a nebesko-plavi bili su ubjedljivi na ovome meču. Lazio je slavio na ovoj utakmici rezultatom 3:0, te se sada nalaze na samo tri boda zaostatka u odnosu na svog gradskog rivala.

Malo prije njihovog meča u Milanu su se sastali Milan i Sassuolo, a Rossoneri su na ovoj utakmici slavili sa minimalnih 1:0. Ovim trijumfom momčad Gennara Gattusa izbila je na treće mjesto ljestvice, te sada imaju bod viška u odnosu na svog gradskog rivala. Nema sumnje da nas u narednom kolu čeka prava borba između milanskih ekipa za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Atalanta preokrenula protiv Viole, Torino rutinski

Nedjeljne mečeve u okviru dvadeset šestog kola otvorili su u matine terminu torinski Bikovi i posljednji Chievo. Domaća momčad potvrdila je svoju ulogu favorita, te je na kraju i slavila sa ubjedljivih 3:0. Bio je ovo deseti trijumf Torina ove sezone, te se sada nalaze na osmoj poziciji sa 41 osvojenim bodom.

Nešto kasnije istoga dana vidjeli smo i meč u Udinama gdje je gostovala Bologna, a domaći su ovdje slavili razultatom 2:1. Ovom pobjedom Udinese je učvrstio svoju poziciju u donjem dijelu tablice, dok će Bologna nastaviti svoju borbu za ostanak u ligi sa osamnaestog mjesta i samo osamnaest osvojenih bodova.

U isto vrijeme su Genoa i Frosinone odigrali i jedini meč koji je završen bez golova u ovom kolu, a ovim bodom zacijelo je zadovoljnija gostujuća momčad. U tradicionalnom popodnevnom terminu druga đenovska ekipa imala je više sreće, pa je tako Sampa ovog vikenda slavila kod Spala sa 1:2.

Posljednji duel dana vidjeli smo u Bergamu gdje je gostovala Fiorentina, a domaća momčad je, nakon goleade ovih ekipa u polufinalu talijanskog kupa, konačno slavila protiv neugodne Viole sa 3:1. Premda su gosti povijeli golom Muriela, Atalanta je uspijela preokrenuti, te na kraju postići i treći gol do kraja utakmice. Naš Mario Pašalić upisao je svoje minute za domaće kada je u 72. minuti meča zamijenio najboljeg strijelca ekipe Duvana Zapatu.

Juve pobjedom u derbiju trasirao put do novog Scudetta

Posljednji meč u dvadeset šestom kolu ujedno je bio i najveći derbi ovog kola, a u njemu su se sastale dvije najbolje ekipe u ligi. Napoli je na svome terenu dočekao prvoplasirani Juventus, ali su gosti i u ovome meču pokazali da su trenutačno najbolja momčad Serije A.

U ovom uzbudljivom meču vidjeli smo i po jedan crveni karton na obje strane, a Napoli je isto tako propustio priliku da izjednači iz penala, kada je Insigne u 84. minuti uspio pogoditi samo vratnicu. Juve je već u prvom dijelu igre imao velikih 0:2 i igrača više, te su Napolitanci imali gotovo nemoguću misiju da ostanu neporaženi u ovome meču. U drugom poluvrijemenu isključen je i Pjanić za gostujuću momčad, pa je Napoli uspio smanjiti rezultat golom Callejona, ali bio je to posljednji gol koji smo vidjeli na utakmici.

Bili su ovo dueli sa puno uzbuđenja i golova širom Apeninskog poluotoka, a nema sumnje da ćemo i u narednom kolu vidjeti nekoliko sjajnih utakmica. Inter će na svom terenu dočekati neugodni Spal, Atalanta će gostovati Sampi, a u Firenzi će svoj derbi odigrati Viola i Lazio. Ovo je zacijelo dovoljno da i narednog vikenda i Vi odigrajte svoj listić i ispratite najbolje utakmice u talijanskom nogometnom prvenstvu.