Rijeka preskočila Osijek, a Dinamo i dalje bez konkurencije

Dinamo uvjerljivo grabi prema još jednom naslovu prvaka. Rijeka je uspjela barem ovo kolo preskočiti Osijek. Drugih promjena na tablici nije bilo. Očekivalo se više od Hajduka, a dno tablice i dalje drži Rudeš.

Odmah golijada na startu 22. kola Hrvatske nogometne lige. Zadnjeplasirani Rudeš dočekao je Rijeku na čijem kormilu je Igor Biščan koji je zagrebački klub i uveo u elitno društvo hrvatskog nogometa. Iako nije krenulo sjajno za Riječane, na kraju su odnijeli sva tri boda. Igrači Tomislava Ivkovića nisu ostavili toliko loš dojam nakon susreta. Uspjeli su i šokirati favorite te su poveli iz jedanaesterca u 15. minuti. Domaćine je u vodstvo doveo Vuco. Izrazito raspoloženi kod gostiju bili su Gorgon i Kvržić. Rijeka je izjednačila upravo preko Gorgona u 41. minuti također iz jedanaesterca. Dva vrhunska Kvržićeva centaršuta bila su dovoljna za nova dva pogotka u Rudešovoj mreži. U 43. minuti zabija Acosty, a u 60. opet Gorgon čime je dokazao svoju neospornu kvalitetu. Potop Rudeša potvrdio je Puljić pogotkom u 78. minuti. Preko Juranovića u 81. minuti uspio je Rudeš malo ublažiti poraz. Međutim, tko zna kako bi se susret završio da nije poništen Halilovićev pogodak. Dojam je da je neopravdano poništen Rudešov gol zbog zaleđa. Ovim porazom Rudeš se zacementirao na 10. mjestu.

Iznenađenje je pripremio zaprešićki Inter odnijevši sva tri boda na gostovanju u Koprivnici te se izjednačio na ljestvici sa Slaven Belupom. Jedan pogodak bio je dovoljan za pobjedu. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Serder Serderov u 68. minuti nakon dobro izvedenog kontranapada. Bila je to tek peta Interova pobjeda u sezoni kojom je došao do 21 boda. Pobjegao je Inter Istri na četiri boda te se malo odvojio od mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije za 1. HNL.

Alexander Gorgon / Lario Tus / Shutterstock

Hajduk je dočekao Goricu na Poljudu, a zbog jake bure susret je skoro bio odgođen. Utakmica je završila bez pobjednika, a Hajduk već treći put nije uspio pobijediti Velikogoričane. Gorica je dobro zatvorila sredinu te iz kontranapada prijetila Hajduku. Sam pred Posavca izbio je Zwolinski, ali golman Hajduka iz utakmice u utakmice pokazuje dobru formu. Imao je još jednu izglednu priliku napadač Gorice, međutim, zakasnio je na loptu. Najbolju priliku za Hajduk u prvom poluvremenu imao je Jairo, ali lopta je prošla tik uz vratnicu. U drugom poluvremenu Gorica je držala remi, a Hajduk je ispraćen zvižducima navijača. Ovim remijem Splićani gube korak u borbi za četvrto mjesto, a ispred njih je i dalje hit prvenstva Gorica.

Prvo mjesto učvrstio je Dinamo pobjedom nad Osijekom 3:0. Ovim porazom Osijek je pao na treće mjesto, s bodom manje od Rijeke. Bjelica je na teren izveo „drugu“ momčad, a Osijek dugo nije izgledao tako bezopasno na terenu. Poveli su Modri već u 8. minuti. Prvi gol u dresu Dinama zabio je Andrić, a već u 15. minuti velikih 2:0. Također prvijenac u dresu Dinama zabija Atiemwen. Za konačnih 3:0 zabija Rrahmani u 60. minuti. Jasno je kakva je utakmica bila kada je najbolji Osijekov igrač bio golman Malenica. Osijek niti jednom nije opasno zaprijetio Zagorcu, a tko kako bi se susret završio da sudac Zebec nije oprostio Grgiću drugi žuti karton u 29. minuti. Dinamo ima nedostižnih 16 bodova više od drugoplasirane Rijeke te u ovom trenutku zasigurno nemaju konkurenciju u ligi.

U zadnjoj utakmici kola Istra 1961 uzela je vrijedan bod u borbi za opstanak. Na svom stadionu odigrali su Puljani 0:0 s Lokomotivom. Gosti su imali uvjerljivije prilike, ali bez konkretne završnice. Istra je postavila defanzivni blok, u par navrata djelovala je zadovoljavajuće u sredini, ali bez napadačkih mogućnosti. Ovim bodom zadržala je Lokomotiva četvrto mjesto, a Istra napravila mali iskorak prema željenom osmom mjestu.