Redsi rutinski u Londonu, Everton bolji od Chelseija

Ovog tjedna odigrani su i mečevi u okviru trideset prvog kola engleske Premier lige, a na programu smo, uslijed zgusnutog kalendarskog rasporijeda ekipa, mogli vidjeti ukupno pet utakmica.

Neki od favorita odigrali su svoje mečeve ovog vikenda, dok će drugi sačekati naredno kolo, a na ovih pet mečeva vidjeli smo čak devetnaest golova! Najveće iznenađenje desilo se u Liverpoolu, dok je publika u Londonu prisustvovala pravom nogometnom spektaklu na kome je viđeno čak sedam golova!

Goleada na Olimpijskom stadionu, Lisice sigurne u gostima

Zacijelo najuzbudljiviji meč sa najviše golova gledali smo u Londonu, gdje je West Ham dočekao posljednjeplasiranu momčad Huddersfielda. Čekićari su na ovoj utakmici na kraju slavili ukupnim rezultatom 4:3, a svoja posljednja dva pogotka domaći su postigli u posljednjih nekoliko minuta igre.

Premda su domaći povijeli golom Marka Noblea sa bijele točke u 15. minuti meča, gosti iz Huddersfielda uspijeli su preokrenuti rezultat prije kraja prvog dijela igre, te je tako na odmoru rezultat stajao 1:2. U drugom poluvrijemenu Manuel Pellegrini promiješao je malo karte, te su početkom drugog dijela igre na teren ušli Chicharito Hernandez i Samir Nasri, dva igrača koja znaju napraviti razliku na terenu, i ispostavit će se da su ove izmjene bile pun pogodak.

Iako su gosti povijećali svoju prednost na 1:3, West Ham je golom Ogbonne prvo smanjio, da bi u nadoknadi vrijemena potpuno preokrenuo rezultat. Chicharito Hernandez je sa svoja dva gola u 84. i 91. minuti prirjedio pravi spektakl svojim navijačima, te su tako Čekićari na kraju slavili na ovom meču sa 4:3. Ovom pobjedom West Ham se učvrstio na svojoj devetoj poziciji sa 42 osvojena boda, dok će Huddersfield gotovo sigurno od naredne sezone svoje ligaške utakmice igrati u Championshipu.

U isto vrijeme svoju utakmicu odigrali su Burnley i Leicester, a gosti su i unatoč zarađenom crvenom kartonu ipak slavili rezultatom 1:2. Velika tri boda Lisicama su donijeli najprije Maddison, a onda i Morgan golom u posljednjem minutu utakmice. Ovim trijumfom Leicester se učvrstio na svom desetom mjestu sa 41 osvojenim bodom, dok će Burnley nastaviti svoju borbu za ostanak u ligi sa sedamnaeste pozicije i samo dva boda viška u odnosu na osamnaesti Cardiff.

Posljednji subotnji meč u trideset prvom kolu odigrali su Bournemouth i Newcastle, a ovaj derbi momčadi sa sredine tablice završen je bez pobjednika, rezultatom 2:2.

Redsi rutinski na Craven Cottageu, Karamele bolje od Plavaca

Posljednje dvije utakmice u okviru trideset prvog kola vidjeli smo u nedjelju, i to najprije u Londonu, a nakon toga i u Liverpoolu.

Fulham je na svom Craven Cottageu ugostio favorizirani Liverpool, a Redsi su na ovoj utakmici opravdali svoju ulogu favorita slavivši sa 1:2. Prvo je Sadio Mane dovijeo momčad Jurgena Kloppa u vođstvo golom u 26. minuti meča, ali je Ryan Babel ipak uspio poravnati rezultat svojim golom u 74. minuti. Ipak, nakon dosuđenog penala za goste u 81. minuti, James Milner postiže svoj četvrti pogodak ove sezone i postavlja konačnih 1:2.

Ovom pobjedom Liverpool će makar na kratko biti na prvom mjestu lige sa 76 osvojenih bodova i utakmicom viška u odnosu na drugoplasirani City, dok će Fulham nastaviti grčevitu borbu za ostanak u Premiershipu sa pretposljednje pozicije i samo 17 osvojenih poena.

Posljednji duel u okviru ovog kola ujedno je bio najveći derbi ovog vikenda, a u Liverpoolu su se sastali domaći Everton i londonski Chelsea. Karamele su napravile možda i najveće iznenađenje ovog tjedna slavivši na ovom meču sa 2:0, tako da će momčad Maurizia Sarrija svoja nova tri boda ipak potražiti u narednom kolu, kada će gostovati Cardiffu.

Golove za Everton na ovoj utakmici postigli su Richarlison i Sigurdsson, a ovaj trijumf donio im je i jedanaestu poziciju, te su sada Karamele stabilne na sredini ljestvice. Chelsea je i unatoč prazu ostao na svom šestom mjestu sa 57 osvojenih bodova, dok petoplasirani Manchester United ima samo bod viška.

Tottenham ide u Liverpool, derbi u Londonu

Naredno kolo će nam zacijelo donijeti nekoliko zanimljivih duela, a sasvim sigurno treba očekivati i kišu golova širom Engleske. Najveći derbi će bez sumnje odigrati Liverpool i Tottenham, a ovu utakmicu prvoplasirane i trećeplasirane ekipe sa pažnjom će pratiti Pep Guardiola i stručni štab drugoplasiranog Cityja.

Još jedan derbi vidjet ćemo u Londonu, gdje će Everton gostovati West Hamu, a ovaj meč zacijelo obijećava uzbudljivu borbu i rezultatsku neizvjesnost. Osim ovih, na programu će biti još nekoliko sjajnih utakmica širom Otoka, a spomenimo samo i duel Manchester Uniteda i Watforda od kojeg se također dosta očekuje.