Prvi poraz Juvea, milanski derbi pripao Neroazurima!

Ovog tjedna odigrano je i dvadeset osmo kolo najelitnijeg talijanskog nogometnog prvenstva, a osim prvog poraza Stare dame u ovoj sezoni, vidjeli smo i goleade u Torinu i Sassuolou, iznenađenje u Ferrariju, kao i milanski derbi u kojem je postignuto čak pet golova!

Bilo je ovo jedno od najefikasnijih kola ove sezone, u kojemu su postignuta čak 42 gola, a na svakoj utakmici smo isto tako vidjeli bar dva gola. Pored nekoliko fantastičnih iznenađenja, ovaj vikend donio nam i je dodatnu neizvjesnost kada je riječ o stanju na tablici. Nema sumnje da se borba zakomplicirala u svim dijelovima ljestvice, te da će nam i naredno kolo donijeti još više uzbuđenja širom Italije.

Viola i Vučica nisu opravdali uloge favorita

Ovo kolo otvorio je duel u Cagliariju gdje je gostovala desetoplasirana Fiorentina, koja je ovdje bila i favorit, bar na papiru. Ipak, domaća momčad prirjedila je pravo malo iznenađenje na ovom meču, te je tako i slavila na kraju sa 2:1. Ovom pobjedom Cagliari se učvrstio u zadnjem dijelu ljestvice, pa je sada stabilan na četrnaestoj poziciji, dok će Viola svoja tri boda potražiti u jednom od derbija 29. runde, kada će dočekati neugodni Torino.

Subotnje mečeve otvorili su u Sassuolou domaćin i Sampdoria. Bila je ovo jedna od najuzbudljivijih utakmica ovog kola na kojoj je postignuto čak 8 golova, a Sampa je na kraju ipak bila bolji rival, te je i slavila sa 3:5. Quagliarella se još jednom upisao u listu strijelaca, te je sada on prvi po broju postignutih golova u ligi sa 21 golom, dok Ronaldo i Piatek dijele drugo mjesto sa po 19 golova.

Još jedno iznenađenje vidjeli smo u Ferrari, gdje je Spal dočekao Romu i slavio sa 2:1, a ovom pobjedom domaći su se ponovo učvrstili na svojoj petnaestoj poziciji. Roma će u narednom kolu dočekati Napoli, što će biti novi ispit za Vučicu i njene europske ambicije. Posljednji subotnji duel vidjeli smo u Torinu, gdje je domaćin dočekao Bolognu koja je napravila iznenađenje i slavila na ovom meču sa 2:3. Bila je ovo utakmica puna uzbuđenja, sa po jednim crvenim kartonom na obje strane.

Genoa bolja od Juvea, Atalanta kiksala

U nedjelju smo vidjeli i preostale mečeve dvadeset osmog kola, a najveće iznenađenje desilo se u prvoj utakmici, kada je Genoa nanijela prvi poraz Juventusu slavivši na svom terenu sa 2:0. Genoa je blistala na ovom meču, te je tako pokazala da je u uzlaznoj formi, dok je Juve unatoč porazu i dalje neprikosnoven na svojoj prvoj poziciji.

Kasnije istoga dana Lazio je u Rimu dočekao Parmu i slavio sa ubjedljivih 4:1, pa će tako derbi s Interom dočekati sa šestog mjesta. U istom terminu Empoli je potvrdio ulogu favorita u meču sa Frosinoneom te je i slavio na ovoj utakmici sa 2:1.

Posljednji meč koji je igran u popodnevnom terminu vidjeli smo u Bergamu, gde je Atalanta dočekala posljednji Chievo, a gosti su iz Bergama uspijeli otići neporaženi. Atalanta je i unatoč velikoj ulozi favorita remizirala sa gostima iz Verone sa 1:1, pa se sada nalaze na sedmom mjestu sa 45 osvojenih bodova, koliko ima i Lazio.

Derbi della Madonnina Interu, Napoli ubjedljiv

Posljednja dva meča vidjeli smo u večernjim terminima, a prvi je odigran u Napulju gdje je domaća momčad dočekala Udinese. Napolitanci su bili ubjedljivi rival na ovoj utakmici, te su tako slavili sa 4:2. Ovim porazom gosti iz Udina izjednačili su se sa Empolijem koji također ima 25 bodova, dok je Napoli siguran na svom drugom mjestu sa 60 osvojenih poena.

Posljednji duel u okviru dvadeset osmog kola bio je ujedno i najveći derbi ovog tjedna. U Milanu su svoj Derbi della Madonnina odigrali Milan i Inter, a Neroazuri su bili bolji na ovoj utakmici, te su na kraju i slavili sa 2:3.

Gosti su povjeli već u trećoj minuti golom Vecina, da bi početkom drugog poluvrijemena prednost uvećao De Vrij u 51. minuti. Ipak, nekoliko minuta kasnije Bakayoko uspijeva smanjiti rezultat, da bi deset minuta kasnije Martinez pogodio iz penala za 1:3. Konačan rezultat postavlja Musacchio u 71. minuti, pa tako sada Inter ima dva boda viška u odnosu na četvrtoplasirane Rossonere.

Ovo kolo zacijelo je donijelo pregršt uzbuđenja i neizvjesnosti širom Apeninskog poluotoka, a sudeći prema mečevima koji nas čekaju i u narednom kolu, borba u Seriji A dodatno se zahuktala. U narednom kolu vidjet ćemo sjajan derbi u Rimu, Milanu i Firenzi, a nema sumnje da će i na ostalim terenima biti isto tako interesantno i uzbudljivo.