Nikad neizvjesnija borba za Europu

U 24. kolu HNL-a Rudeš napokon dolazi do prve prvenstvene pobjede, a Dinamo je i dalje nezaustavljiv. Borba za Europu dugo nije bila ovako izjednačena i neizvjesna.

U 24. pokušaju Rudeš je napokon stigao do prve pobjede u prvenstvu. Žrtva je bio neprepoznatljivi Inter. Domaćini su svladali Diva iz predgrađa dvama lijepim pogocima u drugom poluvremenu. Prvo poluvrijeme bilo je negledljivo, ali zato odmah u 46. minuti Rudeš dolazi u vodstvo preko Juranovića. U 77. minuti s 30-ak metara pogađa Joao Erick. Imao je Inter gredu, a zatim i čisti zicer s pet metara, ali nije uspio doći do pogotka.

Utakmicu Slaven Belupa i Hajduka obilježila su dva crvena kartona, penal i preokret. U prvom poluvremenu Splićani su imali veći posjed lopte, ali su igrali sporo i uspavano dok se Belupo dobro postavio u obrani. U drugom poluvremenu drugačija igra s obje strane. Ušlo se puno življe i agresivnije u nastavak. U 57. minuti kapetan Bijelih Juranović s leđa ruši Delića te dobila izravni crveni karton. Jelić je realizirao kazneni udarac i doveo Koprivničane u vodstvo. Međutim, desetak minuta kasnije Slavenov igrač Zirdum dobiva drugi žuti, tj crveni karton. Hajduk je nizao napade što im se i isplatilo te u 88. minuti preko Jurića dolaze do izjednačenja. Dok su svi čekali sučev zvižduk za kraj utakmice, šok za Slaven. U zadnjim sekundama utakmice Tudor glavom zabija za pobjedu Splićana. Hajduk ovom pobjedom ima samo bod manje od mjesta koje vodi u Europu.

HNL / Goran Jakus / Shutterstock

Gorica je upropastila Cvitanovićev debi na klupi Istre. Vidjelo se da Istra i dalje nema raspoloženog igrača u napadu koji će spremiti loptu u mrežu. Kad se tome pridoda i dekoncentracija u obrani, pogotovo u prekidima, jasno je zašto je Istra u problemima. Taman kada se mislilo da će Istra uspjeti otići na poluvrijeme bez primljenog gola, Suk zabija za vodstvo Gorice nakon kornera. Drugi pogodak postigao je u 66. minuti Ndiaye opet iz prekida. Konačnih 3:0 postiže opet Ndiaye u 89. Bila je to osma pobjeda Gorice u gostima.

U Osijeku su se susreli izravni konkurenti. Lokomotiva je namučila Osijek, ali na kraju svako uzima po bod. U početku utakmice težište igre bilo je na sredini terena. Ispitivali su i jedni i drugi kako se nametnuti. Osijek je dočekao svoje zimsko pojačanje, mađara Kleinheislera koji je preuzeo konce igre. Imali su domaćini bolje prilike, a Lokomotiva je prvi put zaprijetila tek u 40. minuti. Međutim, pred kraj prvog poluvremena podređena Lokomotiva dolazi u vodstvo iz jedanaesterca. Glavni sudac prvo je dosudio loptu za domaćine, ali mijenja odluku na sugestiju pomoćnog suca. Precizan je bio Majstorović. Osijek je nastavio napadački i u nastavku što im se isplatilo u 59. minuti. Nakon kornera svoj 12. pogodak u prvenstvu zabija Marić te izbija na prvo mjesto ljestvice strijelaca.

Derbi kola odigran je u Maksimiru gdje je Dinamo s 3:1 pobijedio drugoplasiranu Rijeku. Povela je Rijeka u 6. minuti preko Puljića, no nije uspjela zadržati prednost do kraja poluvremena. Izjednačio je bivši Rijekin igrač Gavranović u 42. minuti. Dinamo je nastavio dominirati i u nastavku. U vodstvo ih je doveo Perić u 56. minuti, a konačnih 3:1 postavlja Moro u 69.

Ovom pobjedom Dinamo je otišao na nedostižnih 17 bodova. Borba za Europu je neizvjesna. Razlika između 2. Rijeke i 6. Hajduka je sedam bodova. Zadnji je i dalje Rudeš sa samo 7 bodova, a predzadnja Istra sa 17.