NBA – Fila i Golden State dominantni, San Antonio siguran kod kuće

U noći između četvrtka i petka su odigrane tri utakmice NBA playoffa i djeluje kao da stvari polako počinju dolaziti na svoje mjesto – Fila je bila bolja od Bruklina u gostima i odnijela pobjedu od 131–115, San Antonio je pobijedio Denver kod kuće rezultatom 118–108, dok su Ratnici pregazili Kliperse sa 132–105.

Simons odgovorio na prozivke navijača

NBA – All Star Game u Charlotteu

Natursports / Shutterstock.com

Ben Simmons je konačno pokazao kolika je ofenzivna prijetnja čak i bez šuterskih sposobnosti i postigao 33 poena, što mu je ujedno i rekord karijere u playoffu. Tobias Harris je ubacio 29 poena i 16 skokova uz skoro perfektan šut iz igre (11/19 FG, 6/6 3P), dok je J.J Redick pridonio pobjedi sa 26 poena. Philadelphia je ovom pobjedom uspjela povratiti prednost domaćeg terena unatoč odsustvu svog najboljeg igrača, Joel Embiida, i preuzeli su vodstvo u ovoj seriji sa 2–1.

Simmons je pogodio 11 puta iz svega 13 pokušaja i uporno je napadao koš Bruklina, iako su mu Netsi ostavljali dosta praznog prostora i maltene ga molili da uzima šuteve sa distance. On je dodao i 9 asistencija i polako stišavao publiku koja mu je zviždala svaki put kada je lopta došla do njega.

Iako se Embiid zagrijevao pred početak susreta, 76ersi su ubrzo objavili da on neće igrati zbog upale lijevog koljena. Njegovo mjesto je zauzeo Greg Monroe koji je ubacio 9 poena i 13 skokova.

D’Angelo Russell i Caris LeVert su ubacili po 26 poena za Netse koji su sada izgubili 2 utakmice zaredom nakon što su uspjeli da „ukradu“ prvu utakmicu 76ersima.

Brooklyn je šutirao loše za 3 poena (8/39, 20%) i praktično su dozvoljavali 76ersima da rade što god žele u napadu. Primljenih 131 poena u playoff natjecanju je svakako neprihvatljivo koliko god da je protivnik dobar, i momčad Brooklyna će morati da se mnogo više potrudi ne bi li učinili ovu seriju zanimljivom i ponovo iznenaditi 76erse. Četvrta utakmica ove serije se igra u Brooklynu, i vjerujemo da će Netsi izaći na teren mnogo spremniji, ali očekujemo pobjedu 76ersa od nekih 10ak poena razlike.

Rekordnih 36 za Whitea, Spursi pobijedili Denver

Derrick White je u trećoj utakmici serije San Antonio–Denver ubacio 36 poena, što je ujedno i rekord karijere za ovog mladog i talentiranog igrača. Nikola Jokić je ubacio 22 poena, 8 skokova i 7 asistencija, ali je imao dosta defenzivnih propusta, što je vjerojatno i glavni razlog zbog kojeg je meč završio sa plus-minus učinkom od -25.

White je čitave večeri napadao pleja Denvera, Jamal Murray-a, koji je na ovom meču imao svega 6 poena, i to samo nekoliko dana nakon njegovog herojstva u posljednjoj četvrtini druge utakmice u ovoj seriji kada je ubacio 21 poen u posljednjoj četvrtini i spasio Denver. White je izjednačio rekord karijere po broju postignutih poena još na kraju prvog poluvremena kada je imao 26 poena. U drugom poluvremenu je DeMar DeRozan preuzeo stvari u svoje ruke i postigao 21 poen, od ukupno 25 koliko je postigao na čitavom meču. LaMarcus Aldridge je dodao 18 poena i 11 skokova, dok je Rudy Gay imao 11 poena i 10 skokova.

Zapravo je druga postava Denvera ta koja je učinila ovu utakmicu zanimljivom. Nakon deficita od 31–22 iz prve četvrtine, druga postava je sjajnom igrom vratila Denver u život nakon niza od 16–0. Malik Beasley je bio sjajan za Denver, pogotovu sa linije za tri poena.

Četvrta utakmica ove serije se igra u San Antoniu, gdje je momčad Gregga Popovicha osvojila 3–0 protiv Denvera ove sezone. Ono što bi najviše trebalo zabrinuti igrače Denvera je činjenica da su oni izgubili ovaj meč unatoč odličnim postocima šuta – 51,9% FG i 51,7% 3P. Očito je da moraju mnogo bolje igrati obranu, ali je pitanje koliko je to izvedivo sa njihovom prvom postavom koja nije među boljim defenzivnim postavama u ligi. Svakako je da će naredna utakmica biti presudna za njihov opstanak u ovoj seriji, i smatramo da će nekako uspjeti dobiti naredni meč.

Durant nezaustavljiv, očekivana pobjeda Ratnika

Kevin Durant je ubacio 38 poena dok je Stephen Curry pridodao sa 21 poenom u trećoj utakmici serije protiv LA Clippersa koju je Golden State dobio sa uvjerljivih 132–105.

Ratnici su krenuli sjajno od samog starta i odmah stvorili prednost od 22–9, šutirajući 73% za dva poena. Durant je bio savršen u prvoj četvrtini i pogodio je sva 5 šuta i oba slobodna bacanja za svojih 12 poena. Unatoč tome što su i on i Curry napravili po 2 faula veoma rano, Ratnici su uspjeli stvoriti prednost od 19 poena koju su samo nadogradili do kraja.

Ovdje je sve jasno; Ratnici su se previše poigravali u prethodnoj utakmici kada su ispustili prednost od 31 poena i sada će jednostavno igrati punom parom do kraja ove serije. Očekujemo laganu pobjedu u narednih dva meča od nekih 15ak poena razlike.