Napoli spreman za Juve, goleada u Firenzi!

Ovog vikenda odigrano je 25. kolo talijanskog nogometnog prvenstva, a kao i u prethodnom kolu, vidjeli smo nekoliko iznenađenja i uzbudljive mečeve diljem Italije! Ovo kolo također je obilovalo golovima, a gledaoci širom svijeta su također mogli vidjeti i prave nogometne predstave, i to na nekoliko mečeva.

Stara dama rutinski je savladala Bolognu, Napoli je bio ubjedljiv na gostovanju u Parmi, dok su Rossoneri opet bili sjajni na svome terenu. Vučica iz Rima uspijela je izaći kao pobednik sa jako neugodnog gostovanja, a u Firenzi smo vidjeli i najuzbudljiviji meč kola, gdje je u derbiju 25. kola postignuto čak šest golova!

Rossoneri rutinski, Roma kroz iglene uši

Cristiano Ronaldo, Juventus

Cristiano Ronaldo

Dvadeset peto kolo Serije A otvorio je duel Milana i Empolija na San Siru, a momčad Gennara Gattusa svoju sjajnu igru zaokružila je pobjedom od 3:0 golovima Piateka, Kessia i Castilleja. Bio je ovo 18. gol Poljaka ove sezone, te se sada nalazi na samo gol zaostatka od Cristiana Ronalda na listi najboljih strijelaca. Ovom pobjedom Milan je prišao gradskome rivalu na samo dva boda, te će duel sa Sassuolom dočekati sa četvrte pozicije i 45 osvojenih bodova. Empoli je jedno mjesto iznad zone ispadanja, te i narednog tjedna nastavlja borbu za ostanak u ligi.

Dan kasnije svoj meč u Torinu odigrali su Torino i Atalanta, a Bikovi su na ovome meču uspijeli izaći kao pobjednici slavivši sa 2:0. Premda je momčad iz Bergama bila blagi favorit prije početka utakmice, znalo se da je Torino neugodna ekipa na svom terenu, te da se gosti neće lako prošetati u ovom kolu. Atalanta će u narednom kolu dočekati Fiorentinu u jednom od derbija 26. kola, dok će Bikovi imati lakši zadatak jer im u goste dolazi posljednji Chievo.

Drugi subotnji duel odigran je u Frosinoneu, gdje je domaća momčad dočekala favoriziranu Romu, a pretposljednja ekipa u ligi umalo nije napravila iznenađenje na ovome meču.

Prvo su domaći povijeli, pa je Vučica okrenula golovima Džeka i Pellegrinija, da bi u 88. minuti utakmice Pinamonti poravnao na 2:2. Taman kada se činilo da će Frosinone uspijeti osvojiti svoj sedamnaesti bod ove sezone, Edin Džeko postiže gol u 95. minuti meča i donosi Vučici velika tri boda za peto mjesto na ljestvici. U narednom kolu Roma će odigrati Derbi della Capitale sa svojim najvećim rivalom Laziom, dok će Frosinone na noge Genoi.

Quagliarella zabio, Napoli spreman za Staru damu

Nedjeljne mečeve u Seriji A otvorio je duel Sampdorie i Cagliarija u matine terminu, a jedini gol vidjeli smo u 66. minuti, kada je sa bele točke pogodio Quagliarella. Bio je ovo Fabiov sedamnaesti pogodak ove sezone kojim je Sampa učvrstila svoju desetu poziciju. Darijo Srna upisao je minute i u ovome meču Cagliarija, ali ni to nije pomoglo gostima.

Nešto kasnije vidjeli smo i mečeve u Sassuolou i Veroni, a oba susreta završila su bez pobjednika.

Momčad Sassuoloa bila je blagi favorit u utakmici sa neugodnim Spalom, no gosti su se ponovo pokazali kao tvrd natjecatelj, te je rezultat na koncu stajao 1:1. U isto vrijeme, posljednjeplasirani Chievo uspio je ostati neporažen na svom terenu protiv favorizirane Genoe, a ovo je ujedno bio i jedini duel u cijelom kolu na kojem nismo vidjeli niti jedan gol.

Stara dama je u tradicionalnom popodnevnom terminu također odigrala svoj meč, a ovoga puta Bianconeri su gostovali u Bologni, gjde su rutinski slavili protiv domaćina sa 0:1. Naš Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu, ali je Dybala bio taj koji je zabio za trijumf Juvea.

Nešto kasnije istoga dana svoj meč odigrali su Parma i Napoli, a Napolitanci su na ovom gostovanju potvrdili ulogu favorita slavivši sa ubjedljivih 0:4. Arkadiusz Milik dva puta je zabio na ovoj utakmici, te sada ima 14 pogodaka na listi najbolji strijelaca.

Narednog tjedna Napolitanci dočekuju Juve u utakmici koja će zacijelo odrediti borbu za naslov prvaka.

Spektakl u Firenzi, Perišić zabio za Neroazure

Ovog tjedna jedino nismo vidjeli utakmicu koji su trebali odigrati Lazio i Udinese a koja je odgođena za neku drugu priliku, ali je zato posljednji meč 25. kola bio zacijelo najuzbudljiviji duel ovog vikenda.

Fiorentina je na svom Artemio Franchiju dočekala trećeplasirani Inter, a na ovoj utakmcii vidjeli smo čak šest golova! Ovaj duel otvorio je auto-gol de Vrija, ali su Neroazuri prije kraja prvog dijela igre uspijeli preokrenuti golovima Vecina i Politana. Drugo poluvrijeme donijelo nam je nekoliko velikih sudačkih odluka kojima je morao kumovati VAR, a jedna od njih bila je u 52. minuti, kada je dosuđen penal za Inter. Perišić je preuzeo odgovornost, te je i zabio sa bele točke za 1:3.

Taman kada smo pomislili da će momčad Spalletija lagano završiti meč i upisati pobjedu, Viola je počela napadati sa svih strana, a nagrada je stigla u 74. minuti, kada je Muriel fantastičnim udarcem zabio iz slobodnjaka za 2:3. Uslijed burnih dešavanja na terenu i učestalog korištenja VAR tehnologije, meč je produžen za čitavih deset minuta, a upravo u ovoj nadoknadi Fiorentina je dobila i penal kojim je postavila konačnih 3:3.

Bio je ovo bezmalo uzbudljiv nogometni vikend u Italiji, a sudeći po mečevima koji nas iščekuju, i naredno kolo bit će prava poslastica za sve ljubitelje Calcia. Ovo je ujedno i poziv da i narednog tjedna odigrate svoj listić i ispratite sporednu najvažniju stvar na svijetu.