Napoli slavio u derbiju kola, Rog i Badelj na klupi za pričuve

U derbiju 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je jučer na svom terenu pobijedio rimski Lazio sa 2:1 i tako učvrstio svoju drugu poziciju na tablici Serije A. Naši nogometaši, Marko Rog i Milan Badelj, koji nastupaju za ove dvije momčadi, nisu nastupili u ovome meču.

Stadio San Paolo, Naples

Napoli je ovim trijumfom pokazao da ni ove godine neće odustati od natjecanja za naslov prvaka Italije, iako Juventus ima utakmicu manje, ali i šest bodova više u odnosu na momčad sa San Paolija.

Domaćin je već u prvom poluvrijemenu uspio doći do dva gola prednosti, golovima Josea Callejona i Arkadiusza Milika, dok je poraz Rimljana u drugom dijelu meča ublažio Ciro Immobile u 65. minuti, i to svojim 11. golom u prvenstvu. Pet minuta nakon pogotka Immobilea gosti nastavljaju meč sa igračem manje, i to nakon što je sudac pokazao i drugi žuti karton Francescu Acerbiju, pa je tako rezultat iz 65. minute ostao na snazi i do kraja utakmice.

Goleada u Firenzi

Jučer je također viđen i najzanimljiviji meč ovog kola, a on je odigran na stadionu Artemo Franchi, gdje je domaća Fiorentina odigrala sjajan meč sa Sampdorijom. Na ovoj utakmici viđeno je čak šest golova, a meč je završen rezultatom 3:3, i to nakon što je Viola uspijela izjednačiti u trećoj minuti nadoknade i to sa igračem manje.

Još jedna utakmica obilovala je golovima u nedjeljnom terminu, i to samo gostujuće momčadi. Atalanta je kao gost slavila kod Frosinonea, i to sa ubjedljivih 0:5, a kolumbijski napadač Duvan Zapata postigao je čak četiri pogotka. Momčad iz Bergama je ovom pobijedom uspijela prijeskočiti Sampu na konačnoj ljestvici, pa će tako biti na sedmom mjestu do sljedećeg vikenda, kada će bit u prilici da napadne i petu poziciju, i to u direktnom okršaju sa petoplasiranom Vučicom iz Rima.

U nedjelju su također odigrane još dvije utakmice, a obe su završene neriješenim ishodom. Spal je na svome terenu uspio remizirati sa Bolognom rezultatom 1:1, dok je momčad Empolija kao gost odigrala 2:2 sa bolje plasiranim Cagliarijem. Empoliju je ovo prvi osvojeni bod nakon četiri uzastopna poraza i sigurno je da će im puno značiti u daljoj borbi za opstanak u Seriji A.

Podsjetimo da su dan ranije odigrane još tri utakmice 20. kola. Vučica iz Rima trijumfovala je na svome Olimpiku protiv neugodne ekipe Torina sa 3:2, a Bikovi su na ovoj utakmici u dva navrata izjednačavali rezultat. Naš Ante Ćorić nije ulazio u igru, iako ga je Di Francesco ovoga puta uvrstio u protokol. U Udinama je odigrana utakmica između Udinesea i Parme, a gosti su ovdje uspijeli upisati tri vrlo važna boda rezultatom 1:2.

Inter odigrao na bod

Posljednji subotnji duel koji je na papiru doista obijećavao odigran je na Giuseppe Meazzi, gdje je Inter dočekao neugodni Sassuolo. Premda je domaćin nastavio svoj niz nepobjedivosti, utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom, 0:0. Brozović i Perišić odigrali su cijeli meč za domaću momčad, dok je Vrsaljko utakmicu promatrao sa klupe za pričuve. Inter bi nakon ove utakmice svakako ostao na trećoj poziciji, samo što će sada imati 7 bodova zaostatka u odnosu na Napolitance.

Uzbudljivo 20. kolo talijanskog nogometnog prvenstva zatvoriće Genoa i Milan u popodnevnom terminu, dok će u večernjem Juventus ugostiti posljednjeplasiranu momčad Chieva. Naš Mario Mandžukić neće bit u protokolu Bianconera za ovaj duel zahvaljujući lakšoj ozlijedi koju je zadobio u meču sa Sampdorijom u prošlom kolu.