Londonski derbi pripao Tobdžijama, Kovačić zamijenjen u drugom poluvrijemenu

Uzbudljivo 23. kolo engleskog nogometnog prvenstva donijelo nam je kišu golova i nekoliko spektakularnih duela. Londonski derbi između Tobdžija i Plavaca pripao je momčadi sa Emiratesa, a Mateo Kovačić je kao i u prethodnom kolu zamijenjen sredinom drugog poluvrijemena utakmice. Liverpul je i bez Lovrenove pomoći uspio zabilježiti još jednu pobedu u sjajnom meču sa Crystal Palaceom, pa je tako zadržao četiri boda viška u odnosu na drugoplasirani Manchester City.

Ovo efikasno kolo otvorila je momčad Wolvesa koja je na svom terenu ugostila uvijek neugodni Leicester. Na ovoj utakmici viđeno je čak sedam golova, a domaćin je uspio slaviti na kraju rezultatom 4:3, i to tek u trećoj minuti sučeve nadoknade golom Dioga Jote, kojemu je ovo bio drugi pogodak na meču. Lisice su u dva navrata izjednačavale rezultat, ali Wanderersi su ipak uspijeli doći do sva tri boda u direktnom okršaju za osmo mjesto na ljestvici.

Solskjaer još uvijek neporažen

Newcastle Rafe Beniteza uspio je upisati velika tri boda u derbiju začelja Premiershipa, u kojemu su Svrake odnijele ubjedljivu pobjedu nad velškim Cardiffom rezultatom 3:0. U istom terminu od 16 časova vidjeli smo i ne tako uzbudljiv meč između Watforda i Burnleya, koji je na kraju uspio iščupati bod favoriziranom domaćinu u utakmici koja je završena bez golova.

Mateo Kovacic

Southampton je u isto vrijeme igrao svoj meč sa Evertonom na svom St. Mary’s-u, gdje su nadigrali momčad iz Liverpula sa 2:1 i tako zabilježili drugu uzastopnu pobjedu koja će im puno značiti u borbi koju vode u donjem dijelu tablice. Bournemouth je iskoristio ovaj kiks Karamela savladavši West Ham na svome terenu sa 2:0 i tako stigao do sabranih 30 bodova, koliko ima i plava momčad iz Liverpula. West Ham je i unatoč porazu ispred ove dvije momčadi sa bodom viška. U narednom kolu, najteži zadatak iz ove skupine imaće Bournemouth kojemu u goste dolazi Chelsea, ali i West Ham koji će na noge Wolverhamptonu, dok će Everton probati da opravda ulogu favorita u gostima kod Huddersfielda.

Manchester United je u utakmici sa Brightonom nastavio svoj nevjerojatni niz pobjeda, pa je tako upisao i šesti uzastopni trijumf u ligi od kad na klupi sjedi Ole Gunnar Soslkjaer. Crveni đavoli su nakon ubjedljive igre slavili sa 2:1, pa će tako u narednom kolu ugostiti momočad Burnleya, što će svakako bit idealna prilika da Norvežanin nastavi svoj magični niz.

Goleada na Anfieldu

Možda i najzanimljivija subotnja utakmica odigrana je na Anfieldu, gdje su Redsi dočekali londonski Crystal Palace, čiji je kapetan srpski internacionalac Luka Milivojević. Na ovom meču publika je vidjela čak sedam golova, pa je na koncu bilo 4:3 za Redse, unatoč tome što je igru prije vrijemena napustio James Milner koji je dobio drugi žuti karton u 89. minuti. Naš Dejan Lovren nije bio u protokolu za ovaj duel uslijed ozlijede koju vuče iz prethodnog kola, ali je Liverpul i bez njegove pomoći uspio sačuvati četiri boda viška u odnosu na drugoplasirani Manchester City. U ovom meču viđena su čak dva gola sa obje strane u sučevoj nadoknadi, mada je daleko važniji bio onaj koji je zabio Mane u 93. minuti.

Subotnji dan zatvorili su Arsenal i Chelsea u londonskom derbiju koji su ipak dobile Tobdžije rezultatom 2:0. Domaćin je već u prvom poluvrijemenu postigao dva pogotka i zadržao to preimućstvo do kraja utakmice, a našeg Matea Kovačića je kao i u meču sa Newcastleom u 63. minuti zamijenio Ross Barkley, što je očito taktička zamisao iskusnog talijanskog stručnjaka Maurizia Sarrija.

U nedjelju su odigrana još dva meča 23. kola engleskog nogometnog prvenstva. Manchester City je rutinski upisao još jednu pobjedu na gostovanju Huddersfieldu rezultatom 0:3, dok je Tottenham unatoč ozlijedi Harry Kanea savladao nejaki Fulham u sučevoj nadoknadi sa 1:2.

Premijerligaški karavan nastavlja se narednog tjedna, kada ćemo vidjeti nekoliko zanimljivih duela.