Leverkusen zaustavio Bayern, Kramarić opet pogodio!

Ovog tjedna odigrano je 20. kolo najelitnijeg njemačkog nogometnog prvenstva, a kao po običaju bilo je uzbudljivo i interesantno na gotovo svim utakmicama. Najveće iznenađenje ipak je viđeno u Leverkusenu, gdje su Farmaceuti uspjeli zaustaviti Bayern Nike Kovača, dok su momčad Eintrachta i Dortmunda podijelili bodove u još jednom derbiju kola.

U drugom derbiju kola momčad Monchengladbaha osvojila je cijeli plijen na gostovanju u Gelsenkirchenu i tako izbila na drugo mjesto ljestvice iza vodeće Borussie. U nedjelju smo također vidjeli i hat-trick u Augsburgu, a naš Andrej Kramarić je dan prije toga opet uspio zabiti za svoj Hoffenheim.

Bilo je ovo kolo u kojemu smo vidjeli nekoliko iznenađenja, što je doprinijelo tome da se situacija na tablici dodatno zakomplicira, tako da nas zacijelo čeka prava nogometna borba i u narednom kolu.

Leverkusen preokrenuo protiv Bayerna

schwarzdigital.com / Shutterstock.com

Leverkusen preokrenuo protiv Bayerna, remi u Frankfurtu

Ovo kolo su u petak otvorili poslijednjeplasirani Hannover i četvrtoplasirani RB Leipzig. Momčad Leipziga opravdala je ulogu favorita i slavila sa laganih 0:3, tako da će u narednom kolu dočekati Eintracht sa obranjene četvrte pozicije. Ovim porazom Hannover je potvrdio svoju kandidaturu za odlazak u Zweitu, ali će narednog tjedna imati priliku da ugosti Nurnberg u derbiju začelja, što će biti dobra prilika da vidimo koja je momčad doista najlošija u ligi.

U subotu smo vidjeli čak tri derbija, mada je zacijelo najzanimljivije bilo u Leverkusenu, gdje je domaćin uspio napraviti preokret protiv Bayerna i zabijti tri gola za velika tri boda. Premda je momčad Nike Kovača vodila nakon prvog dijela igre, Farmaceti su odigrali sjajno drugo poluvrijeme kada su postigli sva tri pogotka za konačnih 3:1. Ovim porazom Bayern se spustio na treće mjesto ljestvice, dok je Leverkusen upisao svoj 30. bod za sedmu poziciju na tablici.

Drugi derbi dana vidjeli smo u Frankfurtu gdje su domaći Eintracht i lider Borussia odigrali 1:1 i tako podijelili bodove u meču u kojemu su obe ekipe bile podjednake. Luka Jović je nakon gola Marca Reusa uspio izjednačiti svojim 14. pogotkom i tako zadržao prvo mjesto na listi najboljih strijelaca, dok mu je Njemac za petama sa 13 postignutih golova. Naš Ante Rebić je također bio jedan od nosilaca igre Eintrachta svih 90. minuta.

Kramarić opet strijelac, Brekalo zaigrao za Wolfsburg

Naš nogometaš koji brani boje Hoffenheima, Andrej Kramarić, i ovog tjedna postigao je gol za svoju momčad. Premda je bio izraziti favorit, Hoffenheim je remizirao na svome terenu sa Dusseldorfom 1:1, a bod će puno više značiti gostima u borbi za ostanak u ligi. Naredne nedjelje Hoffenheim će gostovati Dortmundu u jednom od derbija kola, dok će Dusseldorf dočekati Stuttgart u još jednom derbiju začelja.

U isto vrijeme, Nurnberg je uspio upisati svoj prvi bod nakon šest uzastopnih poraza. Premda je Werder poveo, domaćin je izjednačio u 86. minuti golom Ishaka, pa će Nurnberg derbi začelja sa Hannoverom dočekati sa bodom viška u odnosu na momčad iz Hannovera.

U posljednjem meču koji se igra u tradicionalnom popodnevnom terminu, berlinska Hertha dočekala je Wolfsburg, a gosti su uspjeli odnijeti sva tri boda u Wolfsburg. Ovom pobjedom Vukovi su izbili na šesto mjesto sa 31 osvojenim bodom, dok je Hertha pala na devetu poziciju. Josip Brekalo je u Wolfsburgu, kao i u prethodnom kolu, šansu dobio sa klupe za pričuve u 66. minuti.

Poslijednji subotnji meč od 18:30 odigrali su u Gelsenkirchenu Schalke i Borussia iz Monhengladbacha, a gosti su ipak uspijeli opravdati ulogu favorita slavivši sa 0:2. Borussia se ovom pobjedom na drugom mjestu tablice izjednačila sa Bayernom koji također ima 42 boda, dok će Schalke u narednom kolu upravo u goste Bavarcima, i to sa dvanaeste pozicije.

Hat-trick u Augsburgu, goleada u Stuttgartu

20. kolo njemačkog nogometnog prvenstva zatvoreno je u nedjelju mečevima Augsburga i Mainza, i večernjem duelom između Stuttgarta i Freiburga.

Augsburg je uspio upisati tri velika boda u borbi za ostanak u ligi, i to vrlo ubjedljivo. Domaćin je savladao Mainz sa 3:0, a Islanđanin Finnbogason upisao je hat-trick na ovom meču. U drugoj utakmici Stuttgart i Freiburg podijelili su bodove, a na ovom meču vidjeli smo čak četiri gola. Iako su gosti poveli, domaćin je uspio preokrenuti na 2:1, nakon čega je ostao sa igračem manje, što je Freiburg uspio kazniti u 94. minuti golom Niederlechnera za konačnih 2:2.

U narednom kolu Bundeslige čekaju nas doista zanimljivi dueli, a na programu su također i nekoliko derbija koji će zacijelo biti neizvjesni. Dortmund će dočekati Hoffenheim, Schalke će na noge Bayernu, dok će Eintracht putovati u Leipzig u direktnom okršaju za četvrto mjesto na ljestvici. Bit će ovo idealna prilika da još jednom ispratite ovo sjajno natjecanje i pogledate jednu od najkvalitetnijih nogometnih liga u Europi!