Juve bolji od Milana, goleada u Udinama

Ovog vikenda odigrano je trideset prvo kolo talijanskog nogometnog prvenstva nakon kojeg je situacija diljem tablice znatno zakomplicirana, stoga nema sumnje da nas čeka pravi nogometni vatromet do kraja ove sezone.

Ovog tjedna vidjeli smo i derbi između Stare dame i Rossonera koji su Bianconeri ipak preokrenuli u svoju korist, sjajnu utakmicu u Udinama gdje je postignuto čak pet golova, neizvjesni meč u Milanu gdje je gostovala odlična Atalanta, kao i još nekoliko interesantnih utakmica širom Italije.

Juve okrenuo protiv Milana, Vučica slavila na teškom gostovanju

Trideset prvo kolo Serije A otvorio je subotnji duel Parme i Torina na kojem nismo vidjeli ni jedan gol, unatoč upornosti gostiju da dođu do sva tri boda. Ovom podijelom bodova zacijelo su zadovoljniji plavo-žuti koji će naredno kolo dočekati sa stabilnog trinaestog mjesta, dok će Torino u meču sa Caglirajem imati teoretsku priliku da se dokopa čak i pete pozicije.

Nešto kasnije istoga dana vidjeli smo i najveći derbi ovog kola, kada je Milan gostovao prvoplasiranom Juventusu u meču koji je obijećavao pravi nogometni spektakl. Premda su Rossoneri povijeli golom nevjerojatnog Piateka u 39. minuti utakmice, Stara dama je uspijela preokrenuti rezultat u drugom poluvrijemenu golovima Dybale i Kean za konačnih 2:1. Ovom pobjedom Juve je zacementirao svoju titulu prvaka, dok će Milan nastaviti svoju borbu za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Posljednji subotnji duel vidjeli smo u večernjem terminu u Đenovi, gdje je Sampa dočekala Romu u još jednom neizvjesnom meču trideset prvog kola. Premda su domaći bili blagi favorit zahvaljujući sjajnoj formi najboljeg strijelca lige, Quagliarelle-a, Vučica je ipak odnijela sva tri boda iz ove utakmice golom De Rossija u 75. minuti meča.

Goleada u Udinama, Frosinone iznenadio Violu

Nedjeljne utakmice otvorio je duel u matine terminu kada je pretposljednji Frosinone gostovao u Firenzi, a gosti su na ovoj utakmici napravili najveće iznenađenje u ovom kolu slavivši minimalnim rezultatom 0:1. Napadala je Viola tijekom cijelog meča, ali su gosti na volšeban način uspijeli povijesti i obraniti svoj rezultat do kraja utakmice.

Najviše golova u ovom kolu vidjeli smo u Udinama gdje je domaći Udinese ugostio osamnaestoplasirani Empoli. Iako su gosti povijeli sa 1:2 i činilo se da će uspijeti ostati neporaženi na ovom meču, Udinese je golovima u 41. i 45. minuti u potpunosti preokrenuo rezultat, te je na kraju i slavio sa 3:2. Ovom pobjedom domaći su se uzdigli od zone ispadanja na neko vrijeme, dok će Empoli nastaviti svoju borbu za ostanak u ligi. U drugoj utakmici koja se igrala od 15 časova snage su odmjerili Cagliari i Spal, a domaća momčad zabilježila je veoma važnu pobjedu rezultatom 2:1.

Remi Intera i Atalante, Lazio kiksao u Rimu

Jedan od najvećih derbija trideset prvog kola odigrali su u Milanu trećeplasirani Inter i petoplasirana Atalanta, a na ovoj utakmici također nismo vidjeli golove. Znalo se da će ovaj duel biti neizvjestan do kraja utakmice, a taktičko nadmudrivanje dvojice trenera najbolje je prikazano kroz konačni rezultat na semaforu. Ovim remijem nastavljena je borba u vrhu tablice, gdje svoju šansu za mjesto koje vodi u Ligu prvaka pored Neroazura traži još pet ekipa.

U nedjelju smo vidjeli još jedno iznenađenje koje je prirjedio Sassuolo na gostovanju Laziu u Rimu. Nebesko-plavi bili su apsolutni favorit na ovome meču, ali su se gosti hrabro suprotstavili sedmoplasiranim Lazijalima, te umalo na kraju nisu i slavili sa 1:2. Izjednačujući gol za Rimljane postigao je Senad Lulić u 95. minuti meča za konačnih 2:2.

Da je ovo kolo bilo puno iznenađenja potvrdio nam je i duel u Napoliju gdje je gostovala Genoa koja je iz Napulja odnijela bod. Premda su Napolitanci poveli golom Mertensa, Darko Lazović izjednačava rezultat u nadoknadi prvog poluvrijemena i tako postavlja konačnih 1:1.

Posljednji duel u trideset prvom kolu bio je ujedno i derbi začelja između Bologne i Chieva, a domaća momčad zabilježila je vrlo važnu pobjedu za ostanak u ligi rezultatom 3:0.

Narednog tjedna očekuje nas nekoliko doista zanimljivih duela, a zacijelo treba izdvojiti duel Milana i Lazia koji se bore za sami vrh ljestvice. U okviru trideset drugog kola odigrat će se i đenovski derbi Della Lanterna, gdje će Sampa biti formalni domaćin Genoi, a također će biti zanimljivo pogledati i duele Torina i Cagliarija, kao i Atalante i Empolija.

Talijansko nogometno prvenstvo ulazi u svoju završnicu, a sudeći po utakmicama koje su pred nama, očekuje nas fantastična borba do samog kraja, stoga zacijelo ne treba propustiti i sljedeći nogometni vikend na Apeninskom poluotoku.