Hrvati u trećem kolu LP: Kramarić i Rakitić briljirali

Ove godine u Ligi Prvaka nastupa 19 hrvatskih nogometaša, od kojih brojni igraju zapažene uloge u svojim klubovima. Grupna faza došla je do svoje polovine, a mi vam donosimo pregled učinka naših nogometaša u upravo završenom trećem kolu najelitnijeg nogometnog natjecanja na svijetu.

U utorak je priča dana sasvim sigurno bio Andrej Kramarić koji je zabio dva gola u remiju Hoffenheima s Lyonom 3:3 na Wirsol Rhein-Neckar Areni. Hrvatski reprezentativac zabio je najprije jednu loptu koju je primiio u petercu za 1:1 u 33. minuti.  Kramarić je svoj drugi zgoditak zabio za 2:1 odmah na početku drugog poluvremena. Nakon još jednog ubačaja primio je loptu na prsa i s desetak metara savladao gostujućeg vratara.

Andrej Kramaric

Andrej Kramaric / Vlad1988 / Shutterstock.com

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Reala nad Plzenom 2:1, a hrvatski kapetan nije imao zapaženu ulogu i učinak u ovoj tijesnoj pobjedi.  Poput Reala, i minhenski Bayern ima trenutačno brojne probleme, ali je Niko Kovač uspio pobjediti AEK s 2:0 te sačuvati svoju trenersku stolicu na još neko vrijeme. U domaćoj momčadi nije bilo Marka Livaje zbog crvenog kartona. Zbog ozlijede gležnja utakmicu je propustio i Mario Mandžukić čiji Juventus je na Old Traffordu pobijedio Manchester United s 1:0.

Srijedu je obiležila utakmica Barcelone i Intera, a na Nou Cam istrčala su tri hrvatska reprezentativca u utakmici koju je Barca dobila s 2:0. Kod domaćih je igrao Ivan Rakitić koji je upisao fantastičnu asistenciju u 83. minuti za Albu koji je postavio konačni rezultat. U gostujućoj momčadi Marcelo Brozović odigrao je 90 minuta, upisao žuti karton, ali i zabilježio zanimljiv blok o kojem priča nogometni svijet. Prilikom slobodnog udarca koji je izveo Luis Suarez lopta je išla ispod živog zida Interovih igrača prije nego je Broz legao na travu i sjajno tijelom blokirao loptu koja bi gotovo sigurno završila u golu. Ivan Perišić igrao je do 77. minute, a Šime Vrsaljko utkamicu je gledao s klupe.

Nikola Kalinić također je presjedio na klupi poraz njegovog Atletica  od 4:0 kod Borussije. Ista situacija bila je i s Dejanom Lovrenom čiji Liverpool je svladao Crvenu zvezdu 4:0, dok je Marko Rog ušao u igru zadnjih pet minuta u remiju Napolija u gostima s PSG-om.  Vedran Ćorluka se ozlijedio u prošlom kolu ruskoga prvenstva te nije mogao pomoći svojoj Lokomotivi u domaćem porazu od Porta s 3:1.

Pored Nike Kovača, imamo još jednog trenera u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka, a to je Ivan Leko koji s klupe predvodi Club Brugge. Nakon dva uvodna poraza Ivan Leko je u ovom kolu uspio doći do prvog boda nakon što je u domaćoj utakmici remizirao s Monacom 1:1. Karlo Letica branio je za Brugge svih 90 minuta.