Hat-trick Bijelo-plavih u Kupu

Jučer su se u Slavonskom brodu odigrala finala Hrvatskog kupa za pionire, kadete i juniore. Osijek je pomeo konkurenciju i osvojio sve! Tri osvojena finala u jednom danu ostat će zasigurno upisana u klupskoj povijesti.

I ranije su osječki mlađi uzrasti osvajali trofeje, ali nikada tri u danu. Uspjeh je možda i veći budući da ni u jednoj utakmici nisu tretirani kao favoriti. Možda im je to i pomoglo da se opuste i pokažu da osječka nogometna škola radi izvrstan posao. Pokazalo se i kako u Kup natjecanjima nema pravila te da trofeje osvajaju momčadi koje su taj dan raspoloženije. Jučer je sve bilo u bijelo-plavim bojama, a pjesma „Grad na Dravi danas slavi“ tri puta se orila na kompleksu NK Željezničara. Golem je to uspjeh osječkih mlađih uzrasta.

Pionirsko finale Osijeka i Hajduka bilo je najturbulentnije. Utakmicu su obilježili rezultatski preokreti, autogol i kartoni. Splićani su pokazali da su tjelesno dominantniji, ali i izrazito nervozni pa su već do 40. minute dobili dva crvena kartona. Hajduk je dva puta vodio, ali manjak igrača na terenu učinio je svoje. Poveli su pogreškom osječkog golmana u 10. minuti. Osijek je na sličan način izjednačio u 24. minuti. Nedugo zatim opravdano je isključen mladi Prpić dobivši drugi žuti karton. I s igračem manje Splićani su opet došli u vodstvo na početku drugog dijela. Tri minute kasnije Škorlić je isključen zbog druge javne opomene. Tada je sve bilo riješeno. S još dva pogotka Osječani, ukupno 3:2, dolaze do prvog trofeja u danu.

Kohorta Osijek / Lario Tus / Shutterstock

Kadeti su odigrali izrazito neizvjesno finale. Lokomotiva je imala blagu terensku premoć koju nije mogla okruniti pogotkom. U tom im je otežao i odličan osječki vratar Kovačević. Nije bilo ni puno prilika. U prvom dijelu Lokosi su dva puta zaprijetili, ali dvije sjajne intervencije imao je Kovačević. Pokušavao je i Osijek u dva navrata. Nakon 80 minuta pobjednika su odlučili jedanaesterci. Svaki vratar imao je po jednu obranu, a Groznica je za Lokomotivu pucao preko gola. Odlučujući udarac imao je Branšteter koji je pokazao veliku hrabrost, ali i drskost jer se odlučio za „panenku“ kojom je Bijelo-plavima donio Kup.

Najbolji nogomet prezentirali su juniori. To pomalo ni ne čudi budući da su i za Osijek i za Lokomotivu zaigrali igrači koji su se već okušali u prvoligaškom natjecanju. Kastratija i Hujbera gledamo smo za Lokose na prvoligaškoj sceni, a u Drugoj ligi za Osijek nastupe su upisali Todorov, Todoroski, Durdov, Bliznac i Lišnić. Osječani su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu. Osječani su poveli u 17. minuti preko Durdova. Drugi pogodak prava je ljepotica. Todoroski je sa 17 metara iz slobodnog udarca pospremio loptu pod gredu, a za 3:0 povisuje Durdov svojim drugim pogotkom u 38. minuti. U nastavku potpuno drugačija slika na terenu. Tri puta su igrači Lokomotive pogađali vratnicu, a nešto je i spasio vratar Bijelo-plavih. U samoj završnici Hujber je uspio ublažiti poraz i zabiti počasni pogodak za konačni rezultat 3:1.

Na kladionici 22bet provjerite tko ima veće šanse za osvajanje seniorskog Kupa, Dinamo ili Rijeka.