Bayern ponizio Borussiju, Leipzig bolji od Bayera

Dvadeset osmo kolo njemačke Bundeslige donijelo nam je pregršt fantastičnih mečeva i duela, sjajne goleade i preokrete diljem lige, kao i Der Klassiker u kojem je Bayern pokazao da je trenutačno najmoćnija momčad u njemačkom nogometnom prvenstvu.

Na svakoj od utakmica u ovom kolu vidjeli smo makar dva gola, dok smo na dva meča vidjeli i petarde u kojima su domaći bili i više nego ubjedljivi. Bayer Leverkusen i Leipzig također su odigrali fantastičnu utakmicu na kojoj smo vidjeli šest golova, Hoffenheim je bio odličan na gostovanju u Augsburgu, a Werder je nastavio svoj niz nepobjedivosti na gostovanju petoplasiranoj Borussiji Monchengladbach.

Petarda Mainza, Wolfsburg i Eintracht sigurni

Ovo kolo u petak je otvorio duel Mainza i Freiburga, ekipa koji su direktni konkurenti u borbi za sredinu tablice, a domaći Mainz ponizio je goste koji su ispraćeni sa čak pet golova u mriježi. Svoj dan na ovome meču imao je napadač Mainza, Jean-Philippe Mateta, koji je postigao hat-trick na ovoj utakmici i svojoj ekipi tako obezbjedio sedmi trijumf ove sezone.

Bundesliga

Wolfsburg je u subotnjem meču na svome terenu dočekao posljednji Hannover, a sve osim pobjede domaćih na ovom susretu bilo bi pravo iznenađenje. Vukovi su slavili na ovoj utakmici sa 3:1, što je njihova trinaesta pobjeda ove sezone koja im je donijela i šesto mjesto na ljestvici. Josip Brekalo odigrao je prvih 60. minuta za svoju momčad na ovome meču.

U subotu su svoj derbi začelja odigrali i Stuttgart i Nurnberg, a rezultat 1:1 najbolje govori o razvoju situacije na ovom meču. Ovaj bod će zacijelo značiti i jednima i drugima, ali pravi dobitnik sasvim sigurno jeste Augsburg, koji je i unatoč porazu ostao na svojoj petnaestoj poziciji.

Eintracht iz Frankfurta zabilježio je veoma važnu pobjedu na svom gostovanju kod Schalke-a, gdje su slavili sa 1:2, a golove za goste postigli su Ante Rebić u 13. i Luka Jović u 96. minuti meča, i to pogotkom iz penala. Ovom pobjedom Eintracht se učvrstio na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu prvaka, pa tako sada imaju četiri boda viška u odnosu na petoplasiranu Borussiju.

Bayern ponizio Dortmund, preokret Leipziga u Leverkusenu

U subotu smo vidjeli još tri duela diljem Njemačke, a na ove tri uktamice postignuto je čak četrnaest golova!

Dusseldorf je ovog vikenda gostovao kod Herthe u Berlinu, a gosti su, iako blagi autsajderi, slavili na ovoj utakmici rezultatom 1:2. Ovom pobjedom Dusseldorf je izbio na deseto mjesto lige sa 37 osvojenih bodova, pa sada ima dva boda viška u odnosu na momčad Herthe koja se nalazi na jedanaestoj poziciji.

U isto vrijeme svoj meč u Leverkusenu odigrali su domaći Bayer i trećeplasirani Leipzig, a ovaj duel obijećavao je pravi nogometni spektakl i prije početka. Povijeli su Farmaceuti sa 2:1 u prvom dijelu igre golovima Havertza, ali je gostujuća momčad do kraja utakmice demonstrirala razliku u klasi, te su tako i slavili sa 2:4. Ovim trijumfom Leipzig je stigao do svoje šesnaeste pobjede u ovoj sezoni, pa tako i dalje drži svoje treće mjesto sa 55 osvojenih bodova.

Zacijelo najveći derbi u ovom kolu vidjeli smo nešto kasnije istoga dana, kada su svoj Der Klassiker u Munichu odigrali Bayern Monchen i Borussia Dortmund. Momčad Nike Kovača bila je i više nego ubjedljiva u ovom derbiju, pa su tako Bavarci na kraju slavili sa nevjerojatnih 5:0.

Bayern je već u prvom poluvrijemenu imao fantastičnih 4:0, da bi poslednji pogodak za domaće Robert Lewandowski postigao u 89. minuti, što je ujedno i njegov 21 pogodak ove sezone zbog koga je trenutačno prvi na listi najboljih strijelaca lige. Ovom pobjedom Bavarci su pokazali da su oni glavni favorti za ovogodišnju Salataru, te da bi bilo pravo čudo ako ipak izgube titulu od MIlijunaša, uzimajući u obzir ovaj odigrani duel.

Werder i dalje bez poraza, Hoffenheim ubjedljiv

U nedjelju su odigrana i posljednja dva meča u okviru dvadeset osmog kola Bundeslige. Prvo je u popodnevnom terminu Hoffenheim bio ubjedljiv na svom gostovanju kod Augsburga gdje su slavili sa 0:4, a svoj hat-trick na ovoj utakmici postigao je Ishak Belfodil. Naš Andrej Kramarić prvi je pogodio za gostujuću momčad već u šestoj minuti utakmice.

Posljednji duel ovog tjedna vidjeli smo u Monchengladbachu, gdje je domaća Borussia dočekala nikad raspoloženiji Werder, a gosti su i na ovom meču uspijeli ostati neporaženi. Ova utakmica završila se rezultatom 1:1, pa tako sada Borussia ima samo 3 boda prednosti u odnosu na šestoplasirani Wolfsburg, dok je Werder ovim bodom stigao do svog 43 boda i osme pozicije u ligi.

Narednog tjedna čeka nas još nekoliko uzbudljivih mečeva širom Njemačke, a sasvim sigurno treba izdvojiti derbi između Leipziga i Wolfsburga, kao i Herthino gostovanje Hoffenheimu. Bayern će u Dusseldorfu probati potvrditi svoju dobru formu, dok će Werder zacijelo hteti ostati neporažen i u svojoj utakmici sa Freiburgom.