Bayern nadmoćan, Werder slavio u Leverkusenu

Ovog vikenda odigrano je i dvadeset šesto kolo njemačkog nogometnog prvenstva, a kao i mnogo puta do sad, vidjeli smo sjajne i efikasne mečeve širom Njemačke. Bayern i Dortmund nastavljaju svoju utrku za naslov prvaka, Leipzig je konačno prisvojio dugo željeno treće mjesto, dok je Schalke nastavio svoj loši niz zabilježivši još jedan poraz, petnaesti u ovoj sezoni.

Naš Andrej Kramarić ponovo se upisao u listu strijelaca za svoj Hoffenheim, Josip Brekalo odigrao je sedamdeset minuta u dresu Wolfsburga, a Ante Rebić se konačno vratio u stroj u ekipi Eintrachta. Najveće iznenađenje u ovom kolu zacijelo smo vidjeli u Leverkusenu, gdje je Werder slavio protiv domaćina, kao i u Monchengladbachu, gdje je Freiburg uspio ostati neporažen.

Goleada u Wolfsburgu, Borussia kiksala

Dvadeset šesto kolo Bundeslige otvorio je duel Borussie Monchengladbach i Freiburga, a unatoč tome što je domaća momčad bila favorit u ovom meču, utakmica je završila neriješeno, 1:1. Ovim rezultatom gosti su zacijelo zadovoljniji, te su sada stabilni na svom jedanaestom mjestu, dok je Borussia ovim bodom prepustila svoje treće mjesto ekipi Leipziga.

U tradicionalnom subotnjem terminu od 15:30 vidjeli smo još četiri utakmice u ovom kolu, a zacijelo najviše golova bilo je u meču Wolfsburga i Dusseldorfa, gdje su Vukovi slavili sa 5:2. Ovom pobjedom Wolfsburg se učvrstio na sedmoj poziciji i sada ima isti broj bodova kao i šestoplasirani Bayer, dok je Dusseldorf i dalje daleko od zone ispadanja na svojoj dvanaestoj poziciji.

U istom terminu Hoffenheim je gostovao kod Stuttgarta, gdje su također bili i blagi favoriti, ali se ova utakmica ipak završila rezultatom 1:1. Andrej Kramarić donijeo je svojoj ekipi prednost golom u 42. minuti, ali je Zuber anulirao rezultat pogotkom u 66. minuti, te je tako ostalo i do kraja meča. Ovaj bod sasvim sigurno će više značiti Stuttgartu koji vodi grčevitu borbu za ostanak u ligi i trenutno se nalazi na šesnaestom mjestu, dok će Hoffenheim novu priliku za trijumf imati u narednom kolu, kada će dočekati šestoplasirani Leverkusen.

Augsburgu derbi začelja, Dortmund u nadoknadi do trijumfa

U subotu smo također gledali i meč Schalkea i Leipziga u Gelsenkirchenu, a gosti su na ovoj utakmici slavili pogotkom Wernera u 14. minuti meča. Ovim porazom Schake je nastavio svoj katastrofalni niz, pa se tako sada nalaze na petnaestom mjestu sa samo tri boda viška u odnosu na Stuttgart, dok je Leipzig ovom pobjedom konačno ugrabio treću poziciju na tablici.

U isto vrijeme su svoj derbi odigrali i Augsburg i Hannover, a domaća momčad je u ovoj utakmici pokazala da je bolji rival od neubjedljivog Hannovera, te je na kraju i slavila sa 3:1. Ovom pobjedom domaći su upisali značajne bodove u borbi za ostanak u ligi, dok će Hannover od naredne sezone zacijelo biti u drugom rangu natjecanja.

Posljednji subotnji duel vidjeli smo u Berlinu gdje je gostovao Dortmund, a Milijunaši su na ovoj utakmici došli do pobjede golom Reusa, i to u drugoj minuti sučeve nadoknade. Prvo su domaći povijeli golom Kaloua, ali je Delaney nakon deset minuta poravnao taj rezultat. Ipak, Salomon Kalou ponovo dovodi Herthu u prednost golom iz penala u 35. minuti, a ovim rezultatom otišlo se i na odmor.

Početkom drugog poluvrijemena Borussia ponovo poravnava golom Zagadoua, a ovaj rezultat ostao je na snazi sve do 92. minuta, kada Reus postiže svoj petnaesti gol i donosi pobjedu Dortmundu. Hertha je ovaj meč završila sa dva igrača manje, pošto su u završnici isključeni Torunarigha i Ibišević, pa će tako svoj naredni meč sa Leipzigom dočekati u nešto slabijem izdanju.

Iznenađenje u Leverkusenu, Bayern nastavlja da melje

Možda i najveće iznenađenje u ovom kolu vidjeli smo u Leverkusenu, gdje je gostujući Werder slavio protiv Farmaceuta, i to sa 1:3. Ovom pobjedom ekipa sa Wesera nastavila je svoj pobednički niz, dok će Bayer svoja tri boda potražiti protiv Hoffenheima, što će zacijelo biti jedan od najzanimljivijih okršaja dvadeset sedmog kola.

U isto vrijeme kao i u Leverkusenu, u Frankfurtu je domaći Erintracht dočekao posljednji Nurnberg, a domaćin je ovdje slavio sa minimalnih 1:0 golom Hintereggera. Ante Rebić je ušao u igru u drugom polivrijemenu za domaću momčad, te je tako pokazao da se vratio na teren nakon lakše ozljede i kratke pauze.

Posljednju utakmicu dvadeset šestog kola odigrali su u Munchenu domaći Bayern i Mainz, a gosti su ovdje ispraćeni sa čak šest golova u mriježi. Momčad Nike Kovača je, nakon poraza od Liverpoola u Ligi prvaka, nastavila da rešeta u Bunndesligi, te su tako i na ovom meču slavili sa 6:0, a svoj hattrick na ovoj utakmici upisao je i James Rodriguez.

Ovom pobjedom Bayern je i dalje izjednačen sa Borussiom na deobi prvog mjesta, te će zacijelo biti zanimljivo vidjeti utakmice ovih ekipa i u narednom kolu. Narednog tjedna Dortmund će dočekati Wolfsburg, dok će Bavarci na noge neugodnom Freiburgu, a pored ovih, na programu je i još nekoliko interesantnih mečeva, a možda najneizvjesniji biće onaj u Hoffenheimu, gdje dolazi Leverkusen.