Barca i Redsi sigurni, Pijevci bolji od City-ja

Ovog utorka i srijede vidjeli smo i prve četvrfinalne mečeve ovogodišnje Lige prvaka, a sudjeći po uzbudljivim duelima u svim utakmicama, možemo zaključiti da nas čeka prava nogometna borba i u uzvratnim mečevima za plasman u polufinale najelitnijeg europskog nogometa.

Liverpool je prve večeri u svojoj prvoj utakmici sa Portom potvrdio svoju ulogu favorita, ali su Zmajevi pokazali da će revanš u Portugalu biti izuzetno težak za momčad Jurgena Kloppa. Iste večeri Tottenham je uspio savladati Manchester City na svom novom velelepnom stadionu, a ovaj uzvratni duel također obijećava pravi spektakl.

Barcelona je u srijedu slavila na Old Traffordu minimalnim rezultatom, a ovaj trijumf zacijelo ih je približio polufinalu. U isto vrijeme u Amsterdamu smo vidjeli fantastičan meč između Ajaxa i Juventusa u kojem su Kopljanici, predvođeni Dušanom Tadićem, pokazali koliko su kvalitetna ekipa, te da se neće predati bez borbe u uzvratnoj utakmici u Torinu.

Redsi sigurni, Aguero tragičar City-ja

Liverpool je u svom prvom četvrtfinalnom meču na Anfieldu dočekao portugalski Porto, ekipu koja tradicionalno dobro igra svoje knock-out utakmice, a momčad Jurgena Kloppa ipak je uspjela potvrditi svoju ulogu favorita slavivši sa 2:0.

Redsi su svoja dva gola postigli u prvom dijelu igre kada su Casillasov gol pogodili prvo Keita u petoj minuti meča, a potom i Firmino u 26. minuti utakmice. Ipak, Porto je pokazao da nije slučajno dogurao do četvrtfinala ovogodišnje Lige prvaka, a gosti su na ovome meču također imali nekoliko situacija u kojima su mogli ozbiljno zagorčati večer navijačima Liverpoola.

Ipak, rezultat 2:0 ostao je na snazi do kraja utakmice, stoga će Liverpool i na gostovanju biti favorit za plasman u polufinale ovog natjecanja. Ne treba otpisivati ni momčad Sergia Conceicao-a koja će na svom Dragau učiniti sve da ostane neporažena ekipa.

Drugi četvrtfinalni meč iste večeri u Londonu su odigrali stari znanci Tottenham i Manchester City, a ova utakmica sasvim sigurno bila je jedna od najneizvjesnijih u ovoj rundi natjecanja. Pijevci su slavili na svom novom stadionu sa minimalnih 1:0, ali nema sumnje da nas u revanšu čeka pravi nogometni spektakl.

Mogao je City drugačije postaviti stvari na ovom meču da je Aguero pogodio sa bijele točke u 13. minuti, ali je ovaj promašaj u potpunosti preokrenuo situaciju na terenu. Tottenham je, sa druge strane, odigrao na visini svojih mogućnosti, a nagrada je stigla u vidu gola Sona u 78. minuti koji je Pijevcima donio veliki kapital pred gostovanje na Etihadu.

Barca rutinski na Old Traffordu, sjajni Ajax namučio Juve

U srijedu smo vidjeli i posljednja dva meča u okviru četvrtfinala Lige prvaka, a kao i u prvim odigranim mečevima, konačne pobjednike dobit ćemo u uzvratnim duelima ove momčadi.

Barcelona je zacijelo najbliža plasmanu u polufinale, s obzirom da su slavili na gostovanju Manchester Unitedu sa minimalnih 0:1. Suarez je pogodio glavom iz desnog kuta gol De Gee u 12. minuti meča, a ovaj gol pripisuje se Shawu kao autogol domaćih.

Barcelona players celebrate a goal

Barcelona

Barca je dominirala tijekom cijele utakmice, a Crveni đavoli su tek u nekoliko navrata imali kakve-takve šanse da promene rezultat. Ipak, krajnji utisak je da su se Katalonci prošetali Old Traffordom, te da će revanš na Nou Campu biti samo formalnost za momčad Ernesta Valverdea.

Posljednji četvrfinalni okršaj vidjeli smo u Amsterdamu gdje je Ajax dočekao Juventus, a domaća momčad prikazala je sjajan nogomet na ovome meču, te je pravo čudo kako na kraju nisu postiglli makar tri gola.

Ajax je počeo ofenzivno od samog početka, a Stara dama bila je u problemu da sačuva svoj gol gotovo tijekom čitavog prvog dijela igre. Ipak, u 45. minuti utakmice, Juve je odigrao sjajnu akciju kada je Cancelo pronašao Ronalda koji se fantastično ubacio u prostor i postigao gol glavom za vođstvo od 0:1 na poluvrijemenu.

Tek što je otpočelo i drugo poluvrijeme, Ajax kreira fenomenalnu akciju, a najprisebniji bio je Neres koji ovaj napad završava pogotkom u gornji desni kut Szczesny-og, na oduševljenje gotovo svih gledatelja u Johan Cruyff areni.

Domaća momčad napadala je sve do kraja meča, a sjajne akcije vidjeli smo u režiji Ziyecha, Neresa i Dušana Tadića. Juve je u svom stilu na kraju uspio odigrati sjajnu akciju koja im je mogla donijeti pobjedu da Daglas Costa nije pogodio stativu, ali rezultat 1:1 ostao je na snazi do posljednjeg sučevog zvižduka. Nema sumnje da nas u revanšu u Torinu očekuje pravi vatromet od utakmice, a sudeći po formi ovih ekipa, bit će pravo uživanje pogledati i ovaj uzvratni duel.

Revanš utakmice četvrtfinala ovogodišnje Lige prvaka na programu su već narednog tjedna, kada ćemo dobiti i posljednje četiri europske ekipe koje će se boriti za naslov prvaka najelitnijeg nogometnog natjecanja.