Ajax demolirao Real, United izbacio PSG!

Ovog tjedna odigrani su prvi uzvratni mečevi osmine finala u Ligi prvaka, a nakon završena četiri dvomeča, poznati su nam i prvi sudionici naredne knock out faze ovog natjecanja. Ovog utorka i srijede vidjeli smo četiri fantastične utakmice koje su završene gotovo nestvarnim rezultatima, a velika iznenađenja uspijele su prirediti čak tri ekipe!

Ajax Amsterdam

Prvo iznenađenje prve nogometne večeri priredio je nizozemski Ajax koji je u Madridu odigrao utakmicu iz snova i tako izbacio branitelja naslova prvaka sa čak četiri gola u mriježi. Pijevci iz Londona su iste večeri uspijeli slaviti u Dortmundu, i to sa minimalnih 0:1, pa su tako i oni obezbjedili mjesto u četvrtfinalu. Sutradan smo vidjeli dva još neizvjesnija i uzbudljivija meča, a svoj prolaz su u srijedu na volšeban način obezbjedili Porto i Manchester United, a ovaj posljednji je na iznenađenje cjelokupne nogometne javnosti uspio izbaciti favorizirani PSG u Parisu!

Tadićeva rapsodija u Madridu, Tottenhamu dovoljan gol

Prve uzvratne duele ovogodišnje osmine finala odigrali su Real i Ajax u Madridu, kao i domaća Borussia i londonski Tottenham u Dortmundu. Gosti su uspijeli slaviti na oba ova susreta, te su tako postali i prvi sigurni sudionici četvrtfinala najelitnijeg europskog natjecanja.

Ajax je odigrao fenomenalnu partiju u Madridu kojom su očitali lekciju branitelju naslova prvaka, a konačan rezultat na semaforu stajao je 1:4. Maestralnu rolu na ovoj utakmici imao je srpski internacionalac Dušan Tadić, a Ajaxova desetka je uz briljantne poteze uspijela upisati i dvije asistencije i jedan gol. Marco Asensio je nakon velikih 0:3 za Kopljanike u 70. minuti uspio smanjiti na 1:3, no samo dvije minute kasnije Lasse Schone postavlja konačnih 1:4 fantastičnim golom iz slobodnog udarca.

Ovim porazom Real je potvrdio da se nalazi u rezultatskoj krizi, te je svojim ispadanjem i zaokružio svoje loše nastupe ove sezone. Ajax je ovom pobjedom pokazao da se nizozemski velikan na velika vrata vraća tamo gdje i pripada.

Drugi trijumf iste večeri zabilježio je londonski Tottenham koji je sa minimalnih 0:1 slavio kod Borussie i tako se plasirao u četvrtfinale. Milijunaši iz Dortmunda napadali su tijekom cijele utakmice, ali ih je nakon nekoliko propuštenih šansi u 49. minuti kaznio Harry Kane, te je taj rezultat ostao na snazi sve do kraja meča. Tottenham je ovom pobjedom otišao korak dalje nego što je bio prošle sezone, kada ih je u prvoj knock out rundi izbacio Juventus, dok će Borussia svoju sezonu probati izvaditi osvajanjem Bundeslige, gdje joj je glavni rival minhenski Bayern.

Produžeci u Portou, fantastični United u Parisu!

Portugalski Porto je u srijedu na svom Dragau dočekao rimsku Vučicu, a nakon pobjede Rimljana od 2:1 u prvom meču, domaći su morali juriti trijumf na svome terenu. Ovaj meč bio je prepun uzbuđenja, a nakon drugih 90. minuta igre Porto je imao aktivnih 2:1, te su na produžetke uspijeli postići i gol za čevrtfinale! Domaća momčad je svoj gol za prolaz postigla nakon penala dosuđenog u 117. minuti, a strijelac sa bijele točke bio je Alex Telles.

Drugi meč iste večeri odigrali su PSG i Manchester United, a Crveni đavoli su na ovoj utakmici priredili možda i najveće iznenađenje prve knock out faze izbacivši favorizirane Parižane! Momčad Ole Gunnara povijela je već u drugoj minuti golom Lukakua, ali je PSG deset minuta kasnije poravnao rezultat golom Bernata.

Ipak, Lukaku je odličnom reakcijom nakon slabe intervencije Buffona u 30. minuti uspio postići gol za 1:2, te je ovaj rezultat bio na snazi sve do 94. minute. Upravo je ovo bio trenutak kada je sudac Skomina nakon konsultacije VAR-a pokazao na bijelu točku, a mladi Marcus Rashford preuzeo je odgovornost za konačnih 1:3!

Ovim trijumfom United je pokazao u kakvoj je uzlaznoj formi od dolaska Norvežanina na mjesto trenera, stoga će biti pravo uživanje gledati ovu momčad i u četvrtfinalu. PSG će svoju priliku za osvajanje najprestižnijeg trofeja morati potražiti naredne sezone, a do tad im preostaje samo da obrane naslov prvaka u Francuskoj.

Narednog tjedna na programu su i preostali uzvratni dueli prve knock out faze natjecanja, a i od ovih susrijeta zacijelo treba očekivati podjednako uzbudljive i kvalitetne duele. Ovogodišnje natjecanje u okviru najelitnijeg europskog nogometa obećava pravi spektakl sa gotovo svakom narednom utakmicom, a nema sumnje da će i sljedeći uzvratni mečevi osmine finala biti puni naboja i dobrog nogometa.

Ne propustite priliku da i Vi narednog tjedna odigrate svoj kladiteljski listić za Ligu prvaka i tako pogledate neku od najboljih nogometnih utakmica u Europi! Od sljedećeg mjeseca ovo natjecanje ulazi u drugu knock out fazu, a u ovoj rundi zacijelo će ostati samo najbolje i najspremnije ekipe u Europi!